Ana Sayfa Yurt LTB çalışanı Rıfat Börklü dilenmeye başladı

LTB çalışanı Rıfat Börklü dilenmeye başladı

LTB çalışanı Rıfat Börklü, yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle dün dilenmeye başladı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 13:52
LTB çalışanı Rıfat Börklü dilenmeye başladı

Ergül ERNUR

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) iki aydır süren eylem nedeniyle maaş alamayan çalışanlar, çok zor günler geçiriyor.


Evine ekmek götüremeyen, borcunu ödeyemeyen, bankaların uyguladığı faiz yükü altında daha da çıkmaza giren çalışanlar, maaş alamadıkları için sağlık sorunlarına da çare arayamıyor.


LTB çalışanlarından biri olan Rıfat Börklü, yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle dün Lefkoşa Önder Alışveriş Merkezi önünde dilenmeye başladı.


“Allah rızası için 1 TL” yazılı bir kutuyla halktan destek isteyen Börklü, topladığı parayı istenmesi halinde hükümete eksikliklerini tamamlaması için bağışlayabileceğini söyledi.


Börklü, yaptığının eylem olarak algılanmaması gerektiğini ifade ederek “Ben dilenirken utanmıyorum, bizi bu hale getirenler utansın” dedi.


Eşinden ayrılan ancak 12 yaşında bir çocuğu olan Börklü, maddi sıkıntılarından dolayı iki aydır çocuğunu göremediğini belirtti. Börklü, “Çocuğumun isteklerini karşılayamayacaksam neden onu üzeyim. Çocuğum benden bugün bir şişe su istese alamayacak durumdayım” dedi.


İki ay öncesine kadar çocuğunu rahatlıkla gördüğünü, nafakasını ödeyebildiğini belirten Börklü, ancak bu görevlerini bugün yerine getiremediğini söyledi.


Börklü, belediye çalışanlarının bugün yaşadığı sıkıntılarının ne alın yazısı ne kader olduğunu ifade ederek “Zor günlerin yaşanmasındaki tek sorumlu, hükümetin beceriksizliği, duyarsızlığı ve umursuzluğudur” dedi.


Alışveriş merkezine giden birçok kişiden destek gören Börklü, kendisine bağışta bulunan herkese tek tek teşekkür etti.


Börklü, elinde taşıdığı pankarta, şöyle yazdı:


“Allah rızası için 1 TL. LTB’yi ne hale getirdiniz. LTB çalışanları 2 aydır maaş alamadıkları için sizlere hizmet veremiyoruz. Özür dileriz. Bu nedenle evimize aş, ekmek götürmek için sizlerden gönlünüzden ne koparsa yardım istiyoruz. Bizlere karşı duyarlı davranacağınıza inanıyoruz. Belediyeyi bu hale getirenler utansın”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık