Ana Sayfa Yurt LTB Meclisi, "mali konular" gündemiyle halka açık toplandı

LTB Meclisi, "mali konular" gündemiyle halka açık toplandı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclisi, “mali konular” gündemiyle halka açık toplandı.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 07:14
LTB Meclisi,

7 Nisan’daki ara seçimde seçilen LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu başkanlığında, 15’i ara seçimde seçilen, 7’si ise istifa etmemiş UBP’li üyelerden oluşan LTB Meclisi’nin toplantısı halka açık yapılıyor.

 

Toplantıyı aralarında BES Başkanı Savaş Bozat ve bazı yönetim kurulu üyeleri ve çalışanların da bulunduğu vatandaşlar da izliyor.

 

LTB binasında saat 18.15’te başlayan toplantıda ilk olarak Kültür Sanat Komitesi’nin 11. Tiyatro Festivali’nin 2-30 Eylül tarihlerinde, sponsorlardan sağlanacak 190 bin TL bütçeyle yapılması, eksilen miktarın ise belediye bütçesinden sağlanması yönündeki tavsiye kararı ele alındı.

 

LTB Başkanı Fellahoğlu ve bazı üyeler söz alarak görüşlerini belirtirken, Fellahoğlu, belediyenin mali gücü olmadığını, dolayısıyla festivalin sadece sponsorluklarla yapılması gerektiğini ve 190 bin TL’nin bulunması için kendisi de dahil herkesin çok çalışacağını söyledi.

 

Komitenin tavsiye kararı değiştirilerek, festivalin sadece sponsorlarla yapılması yönünde ve oy çokluğuyla kabul edildi. TDP’li iki üye bu karara ret oyu verdi ve belediye bütçesinden de festivale para ayrılabileceği görüşünü ifade etti.

 

Toplantıda daha sonra LTB Tiyatrosu’nun Gaziantep’te yapılacak Çocuk Tiyatroları Festivali’ne Limasol Bank sponsorluğuyla katılması oy birliğiyle onaylandı.

 

LTB Meclisi bu konuların ardından belediyenin mali yapısını görüşmeye başladı. Toplantının uzun sürmesi bekleniyor.

 

Girdiği mali kriz nedeniyle çalışanların aylarca süren eylem ve grevlerinden sonra LTB Başkanlığı ve 15 meclis üyeliği istifalarla boşalmış ve 7 Nisan’da ara seçim yapılmıştı.

 

22 üyeli LTB Meclisi’nde UBP’den 11, CTP’den 6, DP’den 3 ve TDP’den de 2 kişi görev yapıyor.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık