Ana Sayfa Yurt LTB personeli işaret dili eğitimlerinin ilk kursunu tamamladı

LTB personeli işaret dili eğitimlerinin ilk kursunu tamamladı

LTB personeli işaret dili eğitimlerinin ilk kursunu tamamladı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2016 Pazar 18:33
LTB personeli işaret dili eğitimlerinin ilk kursunu tamamladı

LTB'den verilen bilgiye göre, Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek personeline işaret dili eğitimi veren ilk devlet kurumu oldu.

Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren LTB, verilecek hizmetlerde işitme engelli bireylerle iletişimi daha sağlıklı,iyi ve hızlı bir şekilde sağlayabilmek için farklı bölümlerden personele yönelik başlattığı temel işaret dili eğitimlerinin ilk kursunu tamamladı. 

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV) ile işbirliğinde gerçekleştirilen kurslar aynı zamanda Vakıf Başkan Vekili de olan eğitmen Kazım Tunç tarafından verildi.Haftada iki kez olmak üzere 2 aylık bir süreyi kapsayan ve Vakfın bir hizmeti olarak verilen kurslara farklı hizmet alanlarında çalışan 15 personel katıldı. İşaret dili eğitimlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından KİKEV Başkanı Bahire Doğru tarafından kursiyerlere birer katılım belgesi takdim edildi.

Doğru: “İşaret dili öğrenme yolunda LTB personeli güzel bir başlangıç yaptı”

KİKEV Başkanı Bahire Doğru katılım belgelerini verdikten sonra yaptığı konuşmada işaret diliyle tanışma/anlaşma , temel kelimeler/günlük temel konuşma diyaloglar ve belediyecilik hizmetlerinde kullanılan belli kelimelerin öğretildiği eğitimlerin çok faydalı, keyifli ve verimli geçtiğini söyleyerek işaret dili öğrenme konusunda güzel bir başlangıç yapan LTB personellerinin bu eğitim sürecini daha da ileriye götüreceği konusudaki azminin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Bu yıl kurulan KİKEV’in bundan önce de farklı çalışmalarda LTB ile yaptığı işbirliğinin bundan sonra da sürmesini dileyen Doğru eğitmen Kazım Tunç’a ve kursiyerlere teşekkür etti.

Özel gereksinimli bireylere yönelik hizmetler sürecek

Özel gereksinimli bireyler konusudaki farkındalığı arttırma, özel gereksinimli bireylere yönelik hizmet kalitesini yükseltmeyi ve hizmet çeşidini arttırmayı amaçlayan LTB, 2016 yılında da farklı eğitimlerle ,etkinliklerle ve hizmetlerle sosyal belediyecilik anlayışını sürdürecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık