Ana Sayfa Yurt LTB ve BES anlaştı

LTB ve BES anlaştı

Lefkoşa Türk Belediye Meclisi ile BES arasında borçların yapılandırılması konusunda anlaşma sağlandı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:42
LTB ve BES anlaştı

Mehmet KARA


Lefkoşa Türk Belediye Meclisi ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında borçların yapılandırılması konusunda anlaşma sağlandı.


Lefkoşa’da aylardır belediye meclisi toplantılarının ertelenmesine neden olan LTB’deki borçların yapılandırılması konusu dün akşam nihayet tatlıya bağlandı. Ulusal Birlik Parti’li (UBP) üyelerinin tamamının katılımıyla toplanan belediye meclisi Ziraat Bankası'ndan borçlanılmasına ilişkin kararı onayladı. Kararın ileri götürülmesi konusunda Bakanlar Kurulu’nun onayı gerekiyor.

 

Bulutoğluları: Olumlu karar çıktı

 

KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, ihtiyat sandığı, sosyal sigorta yatırımları ve bütün borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin konularda karar üretildiğini söyledi.


Bulutoğluları, dün akşam gerçekleşen toplantıda LTB’deki borçların yapılandırılmasına yönelik olumlu bir kararın çıktığını ve bugün Bakanlar Kurulu’ndan onay beklendiğini ifade etti.

 

Yalınkaya: Önemli bir adım atıldı

 

Yapılandırma kararı ile ilgili KIBRIS’a konuşan BES Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya da Ulusal Birlik Partili üyelerin tamamının katılımıyla gerçekleştirilen meclis toplantısında iki çekimser, bir ret oya karşılık oy çokluğuyla borçların yapılandırılmasına yönelik karar çıktığını ifade etti.


Grevde oldukları süre için maaş kesintisinin yapılmak istendiğini anımsatan Yalınkaya, kesinlikle bu yönde bir taviz vermenin söz konusu bile olamayacağını vurguladı.


İhtiyat sandığı, sosyal sigorta yatırımları konusunda önemli bir adım atıldığını ifade eden Yalınkaya, Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak karar ve maaş konusunda anlaşma sağlanması halinde işbaşı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık