Ana Sayfa Gündem MAAŞ KESİNTİSİ KAVGASI!

MAAŞ KESİNTİSİ KAVGASI!

Denktaş, zor bir dönemden geçildiğini ve toplumsal fedakarlık gerektiğini belirterek Kooperatif Levazım örneğinde olduğu gibi bazı kurumlarda maaş kesintisinin bile gündeme gelebileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2018 Cuma 08:38
MAAŞ KESİNTİSİ KAVGASI!

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, zor bir dönemden geçildiğini ve toplumsal fedakarlık gerektiğini belirterek Kooperatif Levazım örneğinde olduğu gibi bazı kurumlarda maaş kesintisinin bile gündeme gelebileceğini söyledi.
Çalışma verimliliğinin artırılması gerektiğini kaydeden Denktaş, yılların yanlışlarının düzeltilmesinin şart olduğunu ancak statükocu bir kesimin hiçbir şeyin değişmesini istemediğini belirtti. Denktaş, “Yıllarca süregelen sanal hayat sürdürülebilir değil. Başarabilirsek geleceğimiz daha iyi olur. Başaramazsak da arada kalan nesiller mağdur olur” dedi.
Denktaş, Meclis Genel Kurulu’nda ilk yoklamaya katılmayan milletvekillerinin maaşından kesinti yapılması yönünde bir düşüncesi olduğunu ve bunun için bir tüzük değişikliği hazırlayacağını da açıkladı.

“MAAŞ KESİNTİLERİ GÜNDEME GELEBİLİR”
Zor bir dönemden geçildiğine işaret eden Denktaş, Kooperatif Levazım’da olduğu gibi bazı kurumlarda maaş kesintisinin bile gündeme gelebileceğini kaydederek, “Kamuya bağlı kurumları kastediyorum, bazı önlemler almamız gerekebilir. Yılların yanlışlarının düzeltilmesine yönelik bazı girişimlerimiz olacak. Çok daha güzel günler bizi beklemekte, yapıcı eleştirilere açığız. ‘Hükümet değişirse tüm bu sorunların ortadan kalkacağını söyleyenlere de halkımızın cevap vermesi gerekir” dedi.

“İLK YOKLAMAYA KATILMAYANA MAAŞ KESİNTİSİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Programda Cumhuriyet Meclisi’ndeki nisap sorununa da değinen Denktaş, özetle şöyle konuştu:
 “Yurt dışında olan arkadaşlarımız var. Muhalefetten nisap konusunda destek bekledik, ancak vatandaşa yanlış bilgi vererek ‘koltuk değneği olmayız’ dediler. İlk yoklamaya katılmayan vekilin maaşından kesinti düşünüyoruz. Çünkü böyle zorlu bir dönemde geçmeyi bekleyen yasalar var. Ben bir tüzük değişikliği hazırlıyorum. İlk yoklamaya katılmayan milletvekili toplantıya sonradan gelse bile tüm gün katılmamış sayılsın ve bir adım sonrasında da bir günlük maaş kesintisi olabilir.”

ARIKLI: BURASI DAĞ BAŞI MI?
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’dan Denktaş’a çok sert yanıt geldi.
“Bence Sayın Bakan eli değmişken muhalefetin ekmeğini ve suyunu da kessin. Burası dağ başı mı? Meclisin niye toplanamadığını Sayın Bakan çok iyi biliyor. Siz yurt dışı göreve 2 iktidar milletvekilini göndermek zorunda mısınız? Başbakan Yardımcısı Ankara’da kapı kapı dolaşırken muhalefete mi sordunuz? Nisap konusunda YDP defalarca size yardımcı olurken bir taneniz bile YDP ye teşekkür etmeyi aklınıza getirdiniz mi?
Sayın Bakan topu taca atmasın ve 27 Milletvekilini meclise getirsin.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEÇİTKALE - MALLIDAĞ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık