Ana Sayfa Kültür & Sanat Mağusa İnsiyatifi'nden Kıbrıs’ta kriz, çözüm ve fırsatlar paneli

Mağusa İnsiyatifi'nden Kıbrıs’ta kriz, çözüm ve fırsatlar paneli

Bilindiği gibi 24 Şubat tarihinde gerçekleştirilen Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanlık Seçimlerinin ardından Nikos Anastasiadis’in seçilmesi,sonrasında yaşanan ekonomik kriz ve Avrupa Birliği’nin Güney Kıbrıs ekonomisine yönelik tavrı 1974 yılından bugüne süregelen duruma radikal bir etki yapacağına dair bir beklentiyi yaratmıştır.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2013 Perşembe 07:37
Mağusa İnsiyatifi'nden Kıbrıs’ta kriz, çözüm ve fırsatlar paneli

Benzeri bir biçimde Kuzey Kıbrıs ekonomisinin de, dayatma ekonomik tedbirlerle karşı karşıya kalıyor olması ekonomik açıdan ada toplumlarının yaşamakta olduğu sürecin çeşitli benzerliklere sahip olduğunu göstermektedir. Tüm bunların yanında hem Türkiye’de yaşanan Barış Süreci ile Orta Doğu’da yaşanan gelişmeler adada krizle beraber yeni bir dinamizm potansiyelini de işaret etmektedir.

 

Mağusa İnisiyatifi olarak bu noktada daha derinlemesine bir anlayış yaratmak ve Kıbrıs Türk tarafının bu noktadan sonra nasıl hareket edeceğini tartışmak için sizleri Kıbrıs’ta Kriz, Çözüm ve Fırsatlar konulu panelimize davet ediyoruz.

 

12 Nisan 2013, Cuma günü Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde Saat 19.30’da gerçekleşecek etkinliğimizde konuşmacılar Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek, Gazeteci Erdal Güven olacak. Panelin açılışını ise Mağusa İnsiyatifi adına Okan Dağlı yapacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık