Ana Sayfa Yurt Mağusa'nın suyu temiz

Mağusa'nın suyu temiz

Gazimağusa Belediyesi, düzenli sağlık kontrolleri çerçevesinde kent şebekesinin farklı noktalarından alınan kullanım suyuna yaptırdığı tahliler sonucunda Gazimağusa’da halka sunulan suyun temiz olduğunu raporlarla ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 14:03
Mağusa'nın suyu temiz

Gazimağusa Belediyesi, düzenli sağlık kontrolleri çerçevesinde kent şebekesinin farklı noktalarından alınan kullanım suyuna yaptırdığı tahliler sonucunda Gazimağusa’da halka sunulan suyun temiz olduğunu raporlarla ortaya koydu.

 


Suda güvenliğin sürekli kılınması için kalite kontrol faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Gazimağusa Belediyesi, Sağlık Birimi ekipleri tarafından düzenli olarak kentin farklı bölgelerinden aldığı su örneklerini Devlet Laboratuarı’nda kontrol ettiriyor. Bu çerçevede geçtiğimiz hafta kent şebekesinden alınan su numunelerini tahlil ettiren Sağlık Birimi, halka arz edilen kullanım suyunun kullanıma elverişli olduğunu bir kez daha raporlarla ortaya koydu.

 Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, halk sağlığının güvence altında bulundurulmasının belediyelerin öncelikli görevleri arasında yer aldığını sürekli tekrarladıklarını ve bu konudaki hizmetlerini aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Gazimağusa’nın özellikle şebeke suyunda bugüne kadar sağlığı tehdit edebilecek herhangi bir sakıncalı duruma rastlanmadığının altını çizen Oktay Kayalp, su kalitesinin korunması ve artırılması yönünde uğraşlarının bundan sonra da aynı hassasiyette devam edeceğini bildirdi.

 Kullanım suyunun halk sağlığı bakımından uygunluğunu temin etmek için yoğun bir uğraş veren Gazimağusa Belediyesi şebeke suyunu mikrobiyolojik kontrolden geçirdi. 21 Kasım 2012 tarihinde şebeke suyu örnekleri alınarak tahlili yapılan ve hiçbir olumsuzluğa rastlanmadığı devlet Laboratuarı’nın raporuyla belgelenen bölgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Ana depo çıkışı (Arıtma Güzelyurt karışık),
2. Ana Depo Giriş (Güzelyurt’tan gelen hat)
3. Deniz Suyu Arıtma Tesisi,
4. Karakol Bölgesi,
5. Suriçi,
6. Belça Bölgesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık