Ana Sayfa Yurt Mahkeme hastaneye taşındı

Mahkeme hastaneye taşındı

Kıskançlık yüzünden oğlunun annesini kolundan vuran 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene aleyhine 8 gün daha tutukluluk alındı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 14:08
Mahkeme hastaneye taşındı

Sedef BOŞNAK

 

Kıskançlık krizine kapılıp oğlunun annesini kolundan vuran 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene aleyhine yürütülen soruşturma sürüyor.


Kalp rahatsızlığı nedeniyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’nde polis gözetiminde tedavi gören İbrahim Ahmet Eşmene, mahkeme huzuruna çıkarılamayınca, mahkeme hastaneye taşındı.


Yoğun Bakım Ünitesi’nde gerçekleştirilen ek tutukluluk duruşması, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda gerçekleştirildi.


İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde vardiya sorumlusu olarak görev yapan Polis Çavuşu Hakan Üzüm’ü meseleyle ilgili olguları anlatması için tanık olarak dinletti.


Tanık çavuş Hakan Üzüm, İskele sakini İbrahim Ahmet Eşmene’nin, 24 Kasım 2012’de saat 21.15’te, Tunalı Hilmi Sokak adresinde yaşayan ve nikâhsız olarak birlikte yaşadığı Bahar Pınar Madak’ın evine gittiğini anımsatarak, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 9 mm çapındaki Beratta marka tabancayla Madak’a ateş ettiğini anlattı.


Zanlının Bahar Pınar Madak’ı sağ kolundan yaralayıp olay yerinden kaçtığını hatırlatan Hakan Üzüm, zanlının kısa bir süre sonra ZLP 307 plakalı araçla birlikte tasarrufundaki silahla Aslanköy kavşağında tespit edilerek tutuklandığını dile getirdi.


Hakan Üzüm, zanlı aleyhine yürüttükleri “taammüden adam öldürmeye teşebbüs”, “yaralama”, “vahim zarar”, “kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “kanunsuz patlayıcı madde ve tabanca taşıma” suçları hakkında yürüttükleri soruşturmanın halen tamamlanmadığını kaydederek mahkemeden süre talep etti.


Yargıç Banu Soyer, tahkikatın selameti açısından, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık