Ana Sayfa Siyaset Maliye Bakanı'ndan maaş artışı açıklaması!

Maliye Bakanı'ndan maaş artışı açıklaması!

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, maaşlara yapılacak artışlar konusuna değinerek henüz artışın ne kadar olacağıyla ilgili bir kesinlik olmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 23:12
Maliye Bakanı'ndan maaş artışı açıklaması!

Denktaş, sabahki konuşmasında dile getirdiği yüzde 7.5 artış konusuna milletvekillerinin sorusu üzerine açıklık getirdi ve yıl sonunda ulaşılacak artışın yüzde 7.5 olacağını anlattı.

Denktaş, maaş artışının henüz net olmadığını ve bunun için aralık ayı hayat pahalılığının belli olmasını beklediklerini kaydetti.

Sosyal medyada kendisinin her yaptığı açıklamayı manipüle eden bir kesimin bulunduğunu da ifade eden Denktaş, sosyal medyada; "Denktaş maaş artışlarını şimdiden 7.40 olarak belirledi" şeklinde gerçeği yansıtmayan paylaşımlar yapıldığını kaydetti.

Bakanlık yetkililerinin manipülasyonu yapanlarla ilgili araştırma yaptığını da dile getiren Denktaş, bu konuda bir an önce Bilişim Yasası çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Öğretmenlere hazırlık ödeneklerinin görüşülerek verildiğini, emekliler içinse bütçeye yazıldığı ancak kaynak gösterilmediğini belirten Denktaş, kaynağının bulunup bulunamayacağına bakacakları ve bu konuda yargı ne karar almışsa yerine getireceklerini söyledi.

56 BİN GAZİ VE MÜCAHİDE MADALYA

1950, 60 ve 74 yıllarında gazi ile mücahitlere madalya ve berat verilmesi konusunda Türkiye Merkez Bankası ile temasa geçtikleri de ifade eden Denktaş, Türkiye ve KKTC'den yaklaşık 56 bin hak sahibi olduğunu kaydetti.

Bunun için bütçede 10 milyonluk kaynak ayrıldığını ifade eden Denktaş, devletin bu kadar yıldan sonra hak sahipleri veya mirasçılara madalya ve beratlarını vereceğini vurguladı.

Denktaş, madalyaların Türkiye'de verilen madalyaların bir benzeri olacağını da belirtti.

Denktaş'ın konuşmasıyla bütçenin bütünü üzerindeki görüşmeler tamamlandı ve madde madde görüşülmesine geçilmesi onaylandı.

Meclis Genel Kurulu yarın saat 10.00'da başlaması beklenen toplantısında Cumhurbaşkanlığı ile Cumhuriyet Meclisi bütçelerini görüşecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık