Ana Sayfa Dünya Manisa maski bir skandala imza attı

Manisa maski bir skandala imza attı

Ada Basını Gazetesi ve Kıbrıs'ta Gündem Gazetelerinin Türkiye Temsilciliğini yürüten Muhabirimiz Metin Durmaz Manisa Büyükşehir Belediyesi Maski'yi büyük takibe aldı ve Maski'nin yolsuzluğunu ortaya çıkardı

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2018 Pazar 14:21
Manisa maski bir skandala imza attı
"Manisa'da Maski yolsuzluğu" Ada Basını Gazetesi ve Kıbrıs'ta Gündem Gazetelerinin Türkiye Temsilciliğini yürüten Muhabirimiz Metin Durmaz Manisa Büyükşehir Belediyesi Maski'yi büyük takibe aldı ve Maski'nin yolsuzluğunu ortaya çıkardı.

 

"Manisa'da Maski yolsuzluğu"

Ada Basını Gazetesi ve Kıbrıs'ta Gündem Gazetelerinin Türkiye Temsilciliğini yürüten Muhabirimiz Metin Durmaz Manisa Büyükşehir Belediyesi Maski'yi büyük takibe aldı ve Maski'nin yolsuzluğunu ortaya çıkardı.

Muhabirimiz Şehzadeler İlçesi Ulupark yanında bulunan MASKİ Veznelerine 09.03,2018 günü 20.Liralık Su Yükledi Çevre Temizlik vergisi 2.88.TL,Bakım bedeli 3.00.TL,Atık Su Bedeli 2.92.TL,KDV Vergisi 1.541.TL ve 9 ton'da 9,22.TL Toplam 20.07.TL Ücret ödedi.28.03.2018 Tarihinde gene 20.TL Su yükleyen Muhabirimiz 1 Ay içinde Aynı vergileri ödemiş oldu demek'ki 3 veya 4 kere Maski'ye Su yüklemeye gitsen Aynı Ay içinde Ayın vergileri alacak.Haksız yere alınan bu vergiler sizce helal'mi ? Bizim bildiğimiz vergi Her Ay Ödenir Bir Ay'da 3 kez değil.

MANİSA'LI VATANDAŞLAR BU İŞİN FARKINDA DEĞİL BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN VATANDAŞLARI BU YÖNTEMLE RESMEN SOYUYOR.

Akıllı saat bahane Haksız gelir şahane.Manisa Büyükşehir Belediyesi Neden 10 yılı doldurmuş Su sayaçlarını değiştirdiği anlaşıldı.Türkiye genelinde bir kaç ilde yapılan bu uygulama Neden Manisa'da başlatıldı.

Kimsenin izni olmadan MASKİ ekipleri Manisa ve İlçelerinde bütün Su saatlerini değiştirip İzmir Baylan Firması Akıllı Su sayaçları ile Değiştirdi.Her Aboneden 225.TL Kesildi.

NEDEN ESKİYEN SU SAATLERİNİ YENİLERİ İLE DEĞİŞTİRMEDİ NEDEN AKILLI SAAT?

Eski sisteme göre her Ay Abonelere Su Faturası gelir Vatandaşlar gider öderdi ama Şimdi yapılan bu yeni sistem ile MASKİ Su ücretlerini peşin alıp Bir içinde isterse 3 kere Su yükle aynı vergiler otomatik olarak gene alınıyor yani yükledikçe MASKİ Haksız yere vergi alıyor,

20 liralık Su yükle yarısı vergi olarak kesiliyor işte kanıtı.

HABER METİN DURMAZ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık