Ana Sayfa Yurt Maraş’a çağdaş hizmet

Maraş’a çağdaş hizmet

Posta Dairesi Gazimağusa’da yeni bir şube daha açıyor.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 09:17
Maraş’a çağdaş hizmet

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Posta Dairesi, Gazimağusa’daki 4. şubesini Maraş bölgesinde açıyor. Yeni şubenin açılmasıyla Maraş halkına daha çağdaş ve yerinde hizmet verilmesi hedefleniyor.


Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Gazimağusa Posta Dairesi Bölge Amirliği’ne bağlı olarak hizmet veren ancak uzun süredir kapalı olan ve hizmet vermeyen Maraş şubesi restore edilerek önümüzdeki aylarda yeniden açılıyor.


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, bu çerçevede, yeni açılacak şubede incelemelerde bulundu. Saner’e incelemeler sırasında Planlama ve İnşaat Dairesi ile Posta Dairesi amirleri eşlik etti.


Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Maraş bölgesinin Gazimağusa için önemli olduğunu ifade ederek, Posta Dairesi şubesinin kapatılmasının Maraş halkı üzerinde negatif etki yarattığını kaydetti.


Saner, Posta Dairesi hizmetlerinin kesintisiz ve her noktada hizmet verilmesi için başlatılan çalışmaların ilk halkası olan Maraş şubesinin bakanlık için de çok verimli olacağını ifade etti.


Önümüzdeki günlerde Posta Dairesi’nde yapacakları bir takım düzenlemelerle posta hizmetlerinin çok daha iyi noktalara taşınacağını belirten Saner, tüm kayıtlı posta gönderilerinin her işlem noktasında kayıt altına alınarak takip edilmesine imkan sağlayan “Kayıtlı Posta Maddeleri Otomasyonu Projesi”nin büyük bir çoğunluğunun tamamlandığını bildirdi.


Saner, Posta Dairesi şubelerinin daha çağdaş ve teknolojik standartlara uygun hale gelmesinin 2014 yılsonu itibarıyla tamamlanacağını da söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık