Ana Sayfa Yurt Maraş'ta yaşayan Behiye Bilgiç yardım bekliyor

Maraş'ta yaşayan Behiye Bilgiç yardım bekliyor

Maraş’ta yaşayan Behiye Bilgiç, şiddetli yağışlar nedeniyle her yıl evini su bastığını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 08:55
Maraş'ta yaşayan Behiye Bilgiç yardım bekliyor

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’nın Maraş Bölgesi’nde üç çocuğuyla birlikte yaşayan Behiye Bilgiç, şiddetli yağışlar nedeniyle evini, son dört yılda üç kez su bastığından şikayet etti. Evinin çevresindeki diğer evlere göre daha çukurda kaldığını ve yağmur sularının evine doğru aktığını söyleyen Bilgiç, yetkililerin soruna karşı duyarsız kaldığına dikkat çekti.


Dün sabahın erken saatlerinde başlayan yağmurdan da nasibini aldıklarını, evlerini su bastığı için sabaha karşı çocukları ile birlikte yine sokakta kaldıklarını anlatan Bilgiç, kendileri ile kimse ilgilenmediğini, daha fazla mağdur olmadan devlet yetkililerinin veya diğer ilgililerin sorunlarını çözmesini istedi. Bilgiç, kaymakamlıktan gelen kişilerinden uzaktan evlerine doğru baktıklarını daha sonra da çekip gittiklerini de söyledi.


Ekonomik durumunun yetersizliği nedeniyle, çocuklarıyla birlikte başka bir eve taşınmadığını belirten Behiye Bilgiç, yaşadıkları evdeki eşyaları yenilemekten dolayı büyük borç altına girdiğinden ve bu borçları ödemekte güçlük çektiğinden yakındı.


Yağan her şiddetli yağmur sonrasında çoluk çocuk dışarıda kaldıklarını dile getiren Bilgiç, zarar gören eşyaları için devletten yardım alamadığına işaret etti.


Bilgiç ayrıca, yaşadıkları bu sorunla sadece KIBRIS Gazetesi’nin ilgilendiğini belirtirken, yetkililerden bir kez daha sorunlarına karşı duyarlı olmasını istedi. Behiye Bilgiç, kış kıyamette yine sular altında kalmak istemediklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık