Ana Sayfa Yurt Mavideniz ölmedim dedi

Mavideniz ölmedim dedi

İş kazası geçiren ve hastanede tedavi gören belediye işçisi Mavideniz, öldüğüne ilişkin hayali haberlere tepki gösterdi:

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 09:07
Mavideniz ölmedim dedi

Ali CANSU – Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’de geçtiğimiz hafta geçirdiği iş kazası nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne yatırılan 37 yaşındaki belediye işçisi Musa Mavideniz, bir yanlışlık sonucunda öldüğüne ilişkin haber yayınlanmasının kendisini çok üzdüğünü söyledi.


Bazı televizyon kanallarının öldüğüne dair haber yayınlamasının ardından aile yakınlarının panik yaşadığını anlatan Mavideniz, “Öldüğümle ilgili haber sonradan düzeltildi, çok güldüm” dedi.


Mavideniz’in annesi Habibe Mavideniz, doktorların oğluna ne teşhisi koyduklarını henüz bilmediğini belirtti.


Anne Mavideniz, kendileri ile yakından ilgilenen başta Belediye Başkanı Sümer Aygın olmak üzere, diğer yetkililere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.


KIBRIS’a konuşan Ozanköy sakini 37 yaşındaki Mavideniz, sağlığının iyi olduğunu ve doktorların açıkladığına göre birkaç gün içerisinde sağlığına kavuşup taburcu edileceğini söyledi.


Mavideniz, “Yılbaşı süslerini takmaya giderken sürücünün ani hamlesiyle demirlerle birlikte araçtan düştüm. Demirler üstüme düştü. Beni askerler alıp hastaneye götürdü. Bir şeyim yoktu, tam eve götürüyorlardı kan kustuğum için hastaneye getirdiler” dedi.


Mavideniz, “Kulağımın arkasında kırık olduğunu söylediler. Başımda da biraz sızıntı vardı. Kulak ağrım ve boyun ağrımdan başka bir şeyim yok” diye konuştu.

 

Başkandan Taşçıoğlu’na yanıt

 

Girne Belediyesi’ne iş yapan Bel-Paz isimli şirkette çalışan Mavideniz, tedbir amacıyla yaklaşık bir haftadan beridir Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutuluyor.


Musa Mavideniz’in başına gelen iş kazası ile ilgili Girne Belediyesi’ni ‘Olayı gizlemeye çalışmak ve Çalışma Dairesi’ne bildirmemekle suçlayan İş Sağlığı Uzmanları Birliği Başkanı Emir Taşçıoğlu’na Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’dan yanıt geldi.


Sümer Aygın, olayın kimseden gizlenmediğini, olay yerine giden polisin inceleme yaptığını ifade etti.


Aygın ayrıca polisin kamyoneti süren kişinin o aracı sürmesine izin veren ehliyete sahip olup olmadığını da araştırdığını dile getirdi.


Polisin bilgisinde olan kazayla ilgili ihtiyaç duyulmadığından dolayı Çalışma Dairesi’ne haber verilmediğini belirten Aygın, olayla ilgili “ihmalkarlık var mı” diye belediyenin kendi içinde soruşturma başlattığını söyledi.


İşçinin önce kendi güvenliğini sağlamak zorunda olduğunu anlatan Aygın, “Herhangi bir yetkili kamyonetin arkasına geç diye emir verse bile kesinlikle geçilmemeli” dedi.


Aygın, Musa’nın sağlık durumunun iyi olduğunu ve haftaya taburcu edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık