Ana Sayfa Gündem "Mayalar mı? Kıyamet mi?" Şeyh Nazım: "Ölünüzün Körü!"

"Mayalar mı? Kıyamet mi?" Şeyh Nazım: "Ölünüzün Körü!"

"21 Aralık kıyameti" söylentilerini Havadis'e değerlendiren Seyh Nazım Kıbrısi, bu tür olaylara itibar edilmemesini istedi ve kendine has üslubu ile cevap verdi "Ölünüzün körü"

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 08:13

NE KIYAMETİ...


Kıbrıslılara özgü, "Domuz ölünüzün körü" lafından yola çıkan Kıbrisi, "Peygamber ve Allah'a inanmak varken, Mayalar da nereden çıktı. Kıyamet kopacak diyenlerin de, buna inananların da ölünün körü" cevabını verdi.

 

BİR DELİ TAŞ ATTI...


"Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir. Bir deli ortaya bir şey atar ve herkes ona inanır. İnsanların buna inanmamalarını ve her gün olduğu gibi normal hayatlarını sürdürmeleri gerekir. Beni de merak edenlere selam ediyorum, gayet iyiyim"

Lefke'de cuma namazı sırasında ve sonrasında müritleri ile sohbet eden Şeyh Nazım Kıbrısi, Maya takvimine dayandırılan ve 21 Aralık'ta kıyamet kopacağına yönelik tartışmalara dahil oldu.

Kıbrıslılara özgü, "Domuz ölünüzün körü" lafından yola çıkan Kıbrisi, "Peygamber ve Allah'a inanmak varken, Mayalar da nereden çıktı. Kıyamet kopacak diyenlerin de, buna inananların da ölünün körü" cevabını verdi.

"Mayalara değil, Allah'a inanın" mesajı veren Kıbrısi, bu tür iddiaları gerçek dışı olarak niteledi.

Lefke'de yaşam süren Nakşibendi tarikatı Şeyhi Şeyh Nazım Kıbrısi, herkesin bu konuda endişesi olduğunu, müritlerinin endişe etmemelerini ve sadece ve-sadece Allah'a inanmalarını istedi.

Dün Lefke'deki dergahında cuma namazı sonrasında Havadis Gazetesi'ne de açıklama yapan Şeyh Nazım, sağlığının iyi olduğunu belirtti ve herkese selam gönderdi.

Havadis muhabirinin "Maya takvimi 21 Aralık'ta kıyamet öngörüyor" demesi üzerine, Şeyh Nazım şu ifadeleri kullandı:

"Tüm dünya insanları Mayalılara değil, Hz. Muhammed ve Allah'a inansınlar. Bu iddiaları ortaya atan ve bunlara inanların ölüsünün koca körü. Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir. Bir deli ortaya bir şey atar ve herkes ona inanır. İnsanların buna inanmamalarını ve her gün olduğu gibi normal hayatlarını sürdürmeleri gerekir. Beni de merak edenlere selam ediyorum, gayet iyiyim."

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"YÜRÜ DERLERSE, HAZIRIM"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık