Ana Sayfa Yurt Mazbata borcu tefecilere düşürdü

Mazbata borcu tefecilere düşürdü

Mazbata yüzünden 3 kez hapis yatan Ortopedik özürlü Kamber Çil, bu yüzden eşi tarafından terk edildi, çocuğundan ayrı düştü.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:46
Mazbata borcu tefecilere düşürdü

Ahmet İLKTAÇ

 

Ortopedik engelli 40 yaşındaki Kamber Çil, 2000 yılında girdiği kefillikle başlayan mazbata borçlarının 12 yılda çığ gibi büyüdüğünü, bu borçlar yüzünden üç kez hapis yattığını, eşinin kendisini terk ettiğini ve bu nedenle de canı kadar sevdiği oğlundan ayrı kaldığını dile getirdi.


Bir ayağı doğuştan kısa olan Çil, mazbata borçları yüzünden geçtiğimiz mayıs ayından cezaevindeyken Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ziyarette bulunarak mazbata sorununu çözeceğini söylediğini ancak, henüz herhangi bir şey yapmadığını ifade etti.


Hükümetten bir an önce mazbata mağdurlarının sorunlarını çözmesini talep eden Kamber Çil, durumun devam etmesi durumunda eylem yapacağını ve hatta kendini yakacağını söyledi.


Kamber, mazbata sorunları yüzünden sürekli olarak polis tarafından tutuklandığı için iş yerinde de sorunlar yaşadığını bildirerek, büyük bir çıkmaz içerisinde olduğunu ve ne yapacağını bilmediğini anlattı.

 

Tefecilerin eline düştü


12 yıl önce borçlanan bir arkadaşına kefil girmesi ve arkadaşının borcu üzerine yıkarak İngiltere’ye kaçması yüzünden böylesi kötü bir duruma düştüğünü söyleyen Çil, küçücük borcun faizlerle 60- 70 bin TL’ye kadar ulaştığını dile getirdi.


Mazbata borçlarından hapse düşmemek için tefecilerin eline düştüğünden de yakınan Kamber Çil, tefecilerin sürekli evinin etrafında gezdiğinden yakındı.


Mazbata yüzünden bir arkadaşının 15 aydır cezaevinde yattığını da anlatan Çil, arkadaşının cinayet işlemediğini ancak cinayet işleyenler kadar hapis yattığına dikkat çekti.


Başta Maliye Bakanı Ersin Tatar olmak üzere hükümet yetkililerinin verdikleri sözleri bir an önce tutmasını istediğini kaydeden Kamber Çil, sorunların çözülmemesi durumunda telafisi olmayan olaylar yaşanabileceğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık