Ana Sayfa Meclis'te 23 Nisan resepsiyonu

Meclis'te 23 Nisan resepsiyonu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Meclis'in açılışının 93. yılı dolayısıyla TBMM Başkanı Çiçek'in verdiği resepsiyona, Cumhurbaşkanı Gül, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli katıldı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2013 Çarşamba 00:16
Meclis'te 23 Nisan resepsiyonu

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 93. yılı dolayısıyla Tören Salonu'nda bir resepsiyon verdi. 

Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, resepsiyona gelenleri karşıladı. Resepsiyona; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ,  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli EĞitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakkullukçu, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Refah Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AK Parti grup başkanvekilleri Ahmet Aydın ve Mahir Ünal, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk, milletvekilleri ile bürokratlar katıldı.        

Cumhurbaşkanı Gül, resepsiyona gelişinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek tarafından kapıda karşılandı ve uğurlandı.

Çiçek ile salonu gezen Cumhurbaşkanı Gül, yüksek yargı organları başkanları ile Muş ve Bingöl'e yaptığı ziyaretler hakkında sohbet etti. Davetliler arasında yer alan bazı yabancı misyon temsilcileri, milletvekilleri ve sivil toplum mensuplarıyla da ayak üstü konuşan Cumhurbaşkanı Gül, bazı davetlilerin isteği üzerine fotoğraf çektirdi. 

Klasik otomobil sohbeti

Cumhurbaşkanı Gül ve TBMM Başkanı Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP milletvekilleriyle de sohbet etti. Cumhurbaşkanı Gül'ün, "Arabanızı kendiniz kullandınız gördüm televizyonda" sözleri üzerine, Çiçek de Bahçeli'ye otomobilin kaç model olduğunu sordu.
Bahçeli'nin, otomobilin 1982 model olduğunu belirtmesinin ardından Cumhurbaşkanı Gül, "Klasik arabalara Devlet Bey'in merakı var bildiğim kadarıyla. Arabanın numarası da 1923'tü" dedi. 

Bahçeli de "Bir de 2023 var efendim. O da 82 model. Yüzyılı tamamlıyoruz yani" ifadesini kullandı. Çiçek'in klasik otomobilleri korumak için garaj gerektiğini belirtmesi üzerine Bahçeli, parti binasının altındaki garajı kullandığını söyledi.

Çiçek'ten Önder'e: ''302 şoförü gibisin''

Cumhurbaşkanı Gül ve Çiçek'in BDP'li milletvekilleriyle sohbetinde esprili diyaloglar da yaşandı. Gül, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e, ''Seni bir yere davet etmiyoruz, uçağa binmiyorsun diye'' dedi. Önder'in, ''Ben masrafsız vekilim. Meclis'in en çalışkan milletvekiliyim'' demesine, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ''Onu Kandil'e gönderiyoruz, görevi o'' diye espri yaptı.

TBMM Başkanı Çiçek'in Önder'e, ''302 şoförü gibisin'' demesi, grupta gülüşmelere yol açtı. Önder'in ''Başkan, şeriatın kestiği parmak acımaz. Ne ceza verirsen razıyım'' sözleri üzerine Çiçek, ''Ben sana bir hesap keseyim de gör'' dedi. Önder Cumhurbaşkanı Gül'e, ''Sayın Cumhurbaşkanım, ben karayoluyla gittiğiniz yere gelirim'' dedi.

Çiçek, gazetecilerin, ''302 şoförü ne demek?'' sorusuna, ''Bir gün Bursa, bir gün İzmir, bir gün başka yer...Çok değişik yönlere gidenlere 302 şoförü gibi derler. Her gün bir hatta yolculuk yaparlar. Önder, uçağa binemediği için ondan dolayı söyledim'' karşılığını verdi. Çiçek, ''Yolculuk bir süre daha devam edecek anlaşılan...Başka hatlar olacak mı? Hatların değişme ihtimali var mı?'' sorularına gülerek ''302'nin gidebileceği yollara gider. O bir deyimdir'' dedi. 

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resepsiyonda kısa bir süre kaldıktan sonra ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık