Ana Sayfa Dünya Mehmet çerçi'den engelli vatandaşlara büyük yardım

Mehmet çerçi'den engelli vatandaşlara büyük yardım

Manisa yunusemre ilçesi belediye başkanı çerçi'den engelli vatandaşlara yardım elini uzattı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2017 Salı 18:58
Mehmet çerçi'den engelli vatandaşlara büyük yardım

Dev projelerinin yanı sıra sosyal belediyecilik projeleriyle de Türkiye’ye örnek olan Yunusemre Belediyesi, çalışmalarıyla takdir topluyor.

Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ve aileye ulaşıp hayatını kolaylaştırıyor. Çalışmalar kapsamında her ay 650 engelli ve yaşlı vatandaşın evini temizleyip kişisel bakımını yaparken; yaklaşık 2014 engelli vatandaşı da engelli koordinasyon aracıyla istediği yere ulaşımını sağladı. Yine belediye bünyesinde hizmet veren ikinci el eşya ve giysi mağazasından toplam 2 bin 75 vatandaş faydalandı. Çalışmalar kapsamında hayırseverlerin büyük katkısıyla bin 204 yürüme engelli vatandaş Yunusemre Belediyesi’yle tekerlekli sandalyeye kavuştu.

“İhtiyaç sahiplerimizin, engellilerimizin, yaşlılarımızın her zaman yanındayız” diyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sosyal sorumluluk projelerini önemsediklerini kaydetti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Göreve gelir gelmez bir yandan mega projelerimizi hayata geçirmek için kollarımızı sıvadık. Bunu yaparken rutin belediyecilik hizmetlerimizi aksatmadık. Tüm bu çalışmaların yanında sosyal sorumluluk projelerimize de ağırlık verdik. Türkiye’ye örnek olacak güzel çalışmalara imza attık. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde evde bakım, tamirat tadilat, 2. el eşya ve giysi mağazasından bugüne kadar yüzlerce ihtiyaç sahibimize ulaştık. Yine geçen yıl faaliyete geçirdiğimiz gıda bankamızdan şu anda yaklaşık 600 vatandaşımız faydalanıyor. Bizlere özellikle ulaşım ve sağlık konularında başvuran ihtiyaç sahibi engellilerimizi geri çevirmemeye özen gösteriyoruz. Vatandaşımızın güzel bir ilçede mutlu bir şekilde yaşamasını istiyor; bunun için mesai mevhumu gözetmeksizin çalışıyoruz” diye konuştu. 

HABER ADABASINI/KIBRIS TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık