Ana Sayfa Yurt Mehmet Mavideniz son anda kurtarıldı

Mehmet Mavideniz son anda kurtarıldı

Psikolojisi bozuk olan ve defalarca tedavi talep ettiği halde karşılık görmeyen 18 yaşındaki genç, yüksek bir binanın tepesinden aşağıya atlamak isterken son anda kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 08:43
Mehmet Mavideniz son anda kurtarıldı

Ahmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da dün sabah 11.30 sıralarında 18 yaşındaki Mehmet Mavideniz, yaşadığı psikolojik bunalımlar yüzünden yüksek bir binanın üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu.


Topcu Bulvarı üzerinde bulunan ve yıllardır kapısı penceresi olmayan yüksek binanın tepesine çıkan 18 yaşındaki genç, sinir krizi geçirdi, bir ayağı aşağıya sarkılı çığlıklar atamaya başladı.


Hünküre hünküre ağlayan genç, zaman zaman da iki ayağını birden sarkıtarak elleriyle taş duvarı tuttu ve görenlerin yüreklerini hoplattı.


Şans eseri anayoldan geçen akrabaları tarafından intihar girişiminde bulunduğu fark edilen Mavideniz, akrabalarının geldiğini ve kendisi ile konuşmak istediklerini fark edince yeniden sinir krizine girerek kimseyi yanına istemediğini haykırdı.


Yaklaşık yarım saat yukarıda sinir krizi geçirerek kendini aşağıya atmaya çalışan genci, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde gelen polis ekipleri uzun süre ikna etmeye çalıştı.


Durumu haber alan Gazimağusa İtfaiye Şubesi ekipleri de bir araçla olay yerine geldi ve gencin kendisini atacağı bölgeye çabucak bir atlama yatağı açtı.


Görenlerin korku dolu gözlerle izlediği olayda aşağıda bulunan Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Süleyman Akmercan ve yukarıda intihar etmeye çalışan gencin yanında bulunan Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, yaklaşık yarım saatlik bir uğraşın ardından genci ikna ederek aşağıya inmesini sağladılar.


Görenlerin büyük korku yaşadığı olayın ardından, çevrede bulunanlar polis teşkilatına sonsuz teşekkürlerini iletirlerken, söz konusu binanın uzun yıllardır yarım inşaat şeklinde olduğunu ve aynı yerde birçok intihar girişiminde bulunulduğunu kaydettiler.


Öte yandan, 18 yaşındaki genç Mehmet Mavideniz, 2012 yılı Mayıs ayında bir bet ofisin tuvaletinde elindeki bıçakla boğazını kesmişti.


Bet ofisin garsonu tarafından son anda fark edilen Mavideniz, hastaneye kaldırılmış ve hayatı kurtarılmıştı.


Mavideniz ve babası Hüseyin Takımcılar, geçtiğimiz ekim ayında gazetemiz KIBRIS’ı ziyaret ederek, psikolojik sorunları olduğu için sürekli intihar girişiminde bulunduğunu, çevresindeki insanlara zarar verdiğini bildirmişti.


Devletten yardım bekleyen 18 yaşındaki genç, devletten kendisine sahip çıkarak tedavi ettirmesini istemişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık