Ana Sayfa Yurt Mehmetçiğin Dünyası Anıtkabir'de açılıyor

Mehmetçiğin Dünyası Anıtkabir'de açılıyor

Genelkurmay Başkanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan 'Ocak-Mehmetçiğin Dünyası' sergisi, Anıtkabir'de açılacak. Açılışı, TBMM Başkanı Çiçek yapacak.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 13:06
Mehmetçiğin Dünyası Anıtkabir'de açılıyor

''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' fotoğraf sergisi, Meclis'in açılışının 93. yıl dönümü olan 23 Nisan Salı günü Anıtkabir'de açılacak. Serginin açılışını TBMM Başkanı Cemil Çiçek yapacak. 

Daha önce Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yılı etkinlikleri kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale'de açılan fotoğraf sergisi, bu kez Anıtkabir'de görücüye çıkıyor.
''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' sergisi 23 Nisan Salı günü TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından açılacak. Açılışa Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katılacak. Sergi bir hafta açık kalacak.

Mehmetçiğin birliğine katılım ve intikal sürecinden başlanılarak, sosyal yaşamı, zorlu etaplardaki eğitim faaliyetleri yeni bir konseptle kapsamlı olarak ele alındı. Tıraş olan, uyuyan, annesine sarılınca ağlayan, çocuğunu kucaklayan ''kınalı kuzular''ın doğal halleri objektiflere yansıdı.

''Ocak-Mehmetçiğin Dünyası'' projesinde ortaya çıkan fotoğrafların en çarpıcı 190 karesi, bir kitaba dönüştürüldü. Kitabın satışından elde edilecek gelir TSK Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak.

"Ocak Mehmetçiğin Dünyası" sergisini 5 bin kişi ziyaret etti

Anadolu Ajansı'nın, Genelkurmay Başkanlığı'nın katkılarıyla hazırladığı ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde beğeniye sunulan "Ocak-Mehmetçiğin Dünyası" fotoğraf sergisini bir haftada yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etmişti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri boyutlarının yanı sıra insani yönlerini tanıtan, 28 ayrı mekanda çekilen 35 bin kare fotoğraf ve saatler süren video çekimleri arasından özenle seçilen fotoğraflar sergide yer alırken, serginin açılışını 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bazı bakanlarla kuvvet komutanları yapmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık