Ana Sayfa Yurt Meral Eroğlu Merit Otel’de çay partisi verdi

Meral Eroğlu Merit Otel’de çay partisi verdi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Dünya Engelliler Dayanışma Günü nedeniyle engelli dernekleri başkan ve temsilcilerine Merit Otel’de çay partisi verdi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 12:22
Meral Eroğlu Merit Otel’de çay partisi verdi

Eroğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, uzun süren çalışmaların ardından hazırlanan engellilerle ilgili yasa tasarısının yasalaşması için hep birlikte direnmek gerektiğini vurguladı.


Yasanın engellilerin toplum içerisinde daha rahat hareket etmesine yardımcı olacağını ifade eden Meral Eroğlu, “Onları topluma kazandırmak, onlarla beraber olmak, onlarla dayanışma içerisinde olmak, sorunlarını dinlemek, onların bir nebze rahatlamasını sağlamak görevlerimizin en başında olması gerekir” dedi.


Engellilerin sorunlarının aşılabilmesi için öncelikle güvenmek ve sevmek gerektiğini belirten Eroğlu, “Birbirimize destek olmamız, ‘bana ne’ demememiz lazım” dedi.


Engellilerin sorunları için uzun yıllardır çalışma yaptığını, çözdükleri ve çözemedikleri konuların bulunduğunu belirten Meral Eroğlu, engellilerin daha rahat hareket edebilmesini sağlamak için gelecek yıl daha sıkı çalışacaklarını söyledi.Engelli dernek yetkililerinin televizyonlarda yaptığı açıklamalara da destek veren Eroğlu, engellilerin çalışmalarında inanarak ve uzun vadeli düşünerek bir şeyler yapmaya çalışmanın önemini vurguladı.


Dernek temsilcilerinin kendisine “manevi anne” demesine atıfta bulunan Eroğlu, “Sizler bana anne diyorsanız benim de size annelik yapmam gerek” dedi.


Kıbrıs Türk Ortopedikler Derneği Başkanı Sedat Hacımehmet ise, Meral Eroğlu’nu “manevi anne” olarak gördüklerini belirtti.

Hacımehmet, engellilerin en fazla mağdur edilen kesim olduğuna da dikkat çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık