Ana Sayfa Dünya Metin Ulukurt başka suçlara da karışmış

Metin Ulukurt başka suçlara da karışmış

Başkasına ait apartman dairesini kendisininmiş gibi gösterip kiralayarak 4 bin 500 Euro alan Metin Ulukurt’un başka suçlara da karıştığı öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 08:22
Metin Ulukurt başka suçlara da karışmış

Elmas TOKAY

 

Girne’de başkasına ait apartman dairesini kendisininmiş gibi gösterip, üçüncü bir şahsa kiralayarak sahtekarlıkla para temin ettiği iddia edilen zanlı Metin Ulukurt’un, ev açma ve sirkat suçlarına da karıştığı öne sürüldü.


Dün mahkemeye çıkarılan Ulukurt hakkında tahkikat amaçlı 4 gün tutukluluk emri alındı.


Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada iddia makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Mustafa Atakara, Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak mahkemeye dinletti.


Polis memuru Tosun, Metin Ulukurt isimli zanlının, “ev açma” , “sirkat”, “sahte evrak düzenleme”, “sahtekarlıkla para temini” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Yapılan tahkikat sonrasında zanlının ev açma ve sirkat suçlarıyla da bağlantısı olabileceğine bulgu yaptıklarını kaydeden Tosun, zanlının suç ortaklarının da olabileceğine dikkat çekti.


Aranan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğuna değinen Tosun, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Bu talebe itiraz olmaması üzerine Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır da, verilen şahadeti dikkate aşarak, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık