Ana Sayfa Ekonomi Mevduatlardaki "Traşlama" miktarı henüz netleşmedi

Mevduatlardaki "Traşlama" miktarı henüz netleşmedi

Güney Kıbrıs’ta, Kıbrıs Bankası sermayesinin yeninden yapılandırılması çerçevesinde garanti kapsamında olmayan mevduatlara uygulanacak olan “tıraşlama” oranının henüz belirlenmediği, bugün veya yarın konuya netlik kazandırılmasının beklendiği haber verildi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 20:48
Mevduatlardaki

Fileleftheros gazetesi “Tıraşlama Çıkmıyor... Yarın, Salı Günü Konunun Kapanması Bekleniyor... Yüzde 50’nin Üzerinde Olursa, Kararlar Siyasi Düzeyde” başlıklarıyla manşetten verdiği haberinde, Kıbrıs Bankası’ndaki garanti kapsamında olmayan mevduatlarda yapılacak olan tıraşlama miktarının henüz netlik kazanmadığını, teknokratik düzeyde gösterilen çabaların, tıraşlamayla ilgili nihai oranın yüzde 50’yi geçmemesi olduğunu aktardı.

 

Gazete haberinde, nihai oranın bugün akşam saatlerinde veya yarın kesinleşmesinin beklediğini de kaydetti.

 

RUM BAKANLAR VE DİMİTRİADİS MECLİSE GİDİYOR


Haravgi gazetesi Rum Bakanlar ve Rum Merkez Bankası Başkanı Panikos Dimitriadis’in, ekonominin durumu, Troyka ile varılan anlaşma ve diğer konularda izahatlarda bulunmak üzere Rum Meclisi’ndeki Komitelere çağrılacağını yazdı.

 

Rum Maliye Bakanı Haris Georgiadis ve Dimitriadis’in bugün, Maliye Komitesi huzurunda Troyka ile varılan anlaşma ve diğer konularda komite üyelerine bilgiler vereceğini aktaran gazete, Çalışma Komitesi’nin İhtiyat Sandığıyla ilgili konuların ele alınacağı bugünkü toplantısına Dimitriadis ve Rum Çalışma Bakanı Zeta Emilianidu’nun çağrıldığını kaydetti.

 

Habere göre Georgiadis, Denetleme Komitesi’nin yarınki toplantısına da davet edildi.

 

AVRUPA MERKEZ BANKASI’NDAN GÖNDERİLEN MEKTUP DİKKATE ALINMADI


Politis gazetesi 15 Ekim 2010 ve 5 Kasım 2011 tarihlerinde, Avrupa Merkez Bankası Başkanı’nın, Güney Kıbrıs ve İtalya liderlerine (Başbakan Silvio Berlusconi) bütçeyle ilgili endişelerin ve derhal iyileştirici önlemlerin alınması ihtiyacının dile getirildiği iki mektup gönderdiğini yazdı.

 

Gazete İtalya’nın mektuplara yanıt vererek Avrupa Merkez Bankası’ndan destek aldığını, ancak Güney Kıbrıs’ın yapılan uyarıları görmezden geldiğini belirtti.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık