Ana Sayfa Yurt Mezar kazıp kafatası çıkardı, polislik oldu

Mezar kazıp kafatası çıkardı, polislik oldu

Geçitkale’deki 'kafatası skandalı' polislik oldu. “1 buçuk yıl önce belediye başkanı Kıvanç Buhara’nın emriyle mezar kazdık ve içinden çıkardığımız kafatasını kendisine teslim ettik” diyen eski belediye çalışanı Sonuç Kunna’nın iddiaları yargıya taşınıyor.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 15:33
Mezar kazıp kafatası çıkardı, polislik oldu

Gözler şimdi bu soruşturmanın seyrine çevrildi. Başkan Buhara dün poliste ifade verdi.

 

MEZAR NASIL AÇILACAK? Mezar açmak yasalarımıza göre suç, ancak bu yöndeki soruşturmanın seyriyle ilgili 'tıkanıklık' olma olasılığı yüksek… Konuyu soruşturan polis, soruşturma kapsamında mezarın açılmasının 'yasal prosedürünü' araştırıyor. Kimi hukukçulara göre yasadaki boşluk nedeniyle mezarın açılması için mahkeme emri dışında Bakanlar Kurulu kararı da gerekebilir.

 

İNCELEME-SORUŞTURMA İddia sahibi Sonuç Kunna, dün Mağusa polisine giderek ifade verdi. İfade ile birlikte, polis ve savcılık devreye girerek, konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.Polis ekipleri Geçitkale’deki söz konusu mezarlıkta da inceleme yaptı.

 

Başkan YENİDÜZEN'den kaçtı, AFRİKA'ya konuştu:

 

Siyasi komplo Geçitkale Belediyesi Başkanı Kıvanç Buhara, gelişmeler üzerinde dün gün boyunca YENİDÜZEN'den kaçtı, açıklamalarını, Afrika gazetesine yaptı, iddiaları reddetti, bunun bir "siyasi komplo" olduğunu öne sürdü.

 

'BAŞKAN EMRİYLE MEZAR KAZDIK' Geçitkale Belediyesi’nde Başkan Kıvanç Buhara tarafından işten durdurulan Sonuç Kunna’nın tüyler ürperten iddiası: “Belediye başkanı Buhara bana ve iki arkadaşıma köy mezarlığında bir mezarı kazıp içindeki kafatasını alarak kendisine teslim etmemizi emretti, biz de yaptık. Mezardan çıkardığımız kafatasını diş doktoru oğlunun kliniğinde kullandılar” “Kelleyi bizzat başkana elimle teslim ettim.” “Önce sarıldı, sonra 15 gün izin verdi.” “Dışarıda bu konuyu konuştuğumu duyunca beni işten attı” Bu korkunç iddiayı ortaya atan Sonuç Kunna bugün konuyu polise taşıyacak. Kunna olayın tüm detaylarını YENİDÜZEN’e anlattı.

 

Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara, ülke tarihine damgasını vuracak bir iddia ile gündeme geldi. Oğlunun bilimsel çalışmaları için kendi yanında çalışan işçilere, Geçitkale Belediyesi’ne ait bir mezarlığı kazdırdığı iddia edilen Buhara’nın bu mezarlıktan bir kafatası alınması emrini verdiği öne sürüldü. Diş doktoru olan Oğlu Oğuz Buhara’nın, çalışmalarında kullanması amacı ile alındığı iddia edilen kafatası konusunda, “verilen emri uyguladım” diyen belediye çalışanı Sonuç Kunna, yaşadığı vicdan azabı sonucu YENİDÜZEN’e konuştu. Kunna bugün konu ile ilgili Mağusa Polis Müdürlüğü’ne şikayette bulunacak.

 

Mezardan kafatası çıkarıp başkan Buhara’ya teslim ettikten sonra konuyu dışarıda konuştuğu bahamesi ile işten durdurulduğunu söyleyen Kunna kendisi ile birlikte iki kişinin daha kazı işlemine katıldığını açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık