Ana Sayfa Emlak Microsoft'tan 'FATİH' hamlesi

Microsoft'tan 'FATİH' hamlesi

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Özmen, ''FATİH çerçevesinde Türkiye'de ilk eğitim Ar-Ge laboratuvarını kurmak için çalışma yapıyoruz'' dedi.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2013 Pazar 17:51
Microsoft'tan 'FATİH' hamlesi

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Bursa Valiliği ile Capital ve Ekonomist dergilerinin iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansının medya sponsoru olduğu ''Uludağ Ekonomi Zirvesi''nde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

İnovasyon ve Ar-Ge ilgili önemli teşviklerin açıklanmasının sektöre katkılarını da değerlendiren Özmen, inovasyonun önemine dikkati çekti.

Özmen, FATİH projesinin Türkiye'nin yatırım ve inovasyon çekmesi için önemli bir proje olduğuna işaret ederek, Microsoft olarak bu proje üzerinde 15 yıldır çalıştıklarını ve uçtan uca çalışan, FATİH vizyonunu tamamıyla hayata geçiren altyapıyı kurduklarını ifade etti. 

Projenin çok önemli bir vizyona sahip olduğuna dikkati çeken Özmen, ''Microsoft FATİH projesinin içinde olmayı arzu ediyor. FATİH projesinin içinde olmak Microsoft'un ülkemize kaynak aktarmasına sebep olacaktır. FATİH çerçevesinde Türkiye'de ilk eğitim Ar-Ge laboratuvarını kurmak için çalışma yapıyoruz'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık