Ana Sayfa Microsoft'un CEO'su işi bırakıyor mu?

Microsoft'un CEO'su işi bırakıyor mu?

Microsoft'un başında 13 yıldır görev yapan Steve Ballmer'ın görevini bırakacağı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2013 Cumartesi 10:54
Microsoft'un CEO'su işi bırakıyor mu?

Kariyeri başarılar ile dolu olan Steve Ballmer 1 yıl içerisinde görevini bir başkasına devredecek ve emekli olacak. Bu haber dünya teknoloji gündemine bomba gibi düştü.

Windows işletim sisteminin insanlığa kazandırmış ve dünyadaki bilgisayar kullanımıyan yön vermiş olan Microsoft'un 13 yıllık CEO'su Steve Ballmer emekli olacak. Geçiş sürecinin 12 içerisinde tamamlanması bekleniyor.

1956'da Detroit'te doğan Ballmer'ın geçmişine baktığımızda, uzun sürelerdir Microsoft'ta olduğu görülüyor. Microsoft'un 1986 yılında çektiği Windows 1.0 reklamına çıkan kişi olan Ballmer, en son 2009 yılında Bill Gates'in koltuğuna oturmuş ve CEO ünvanını kazanmıştı.

Microsoft'un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Steve Ballmer'ın, artık emekli olacağı bilgisi internet dünyasına düştü. Microsoft News'in Twitter sayfasından duyurduğu gelişmede, Steve Ballmer'ın 12 ay içerisinde emekli olacağı açıklandı.

Neşeli ve eğlenmesini bilen tavırlarıyla akıllara kazınan Steve Ballmer'ın unutulmayan bir videosu
2006 yılında Forbes dergisinin hazırladığı en zenginler listesine giren Ballmer, o yıl 84. sırada olmayı başarmıştı. Yaşı gereği zaten bir gün bırakacağı bilinen Steve Ballmer, Microsoft'a Windows 8 ve modern arayüzle beraber yeni bir stratejiye doğru yönlendirmişti. Bakalım Ballmer'dan boşalacak koltuğu kim dolduracak? Onun yerine gelenler, Microsoft'un stratejilerini değiştirecek mi merak konusu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık