Ana Sayfa Dünya Milletvekilleri meclis'te yemin törenine katıldı

Milletvekilleri meclis'te yemin törenine katıldı

MECLİS, MİLLETVEKİLLERİNİN ANT İÇMESİ GÜNDEMİYLE TOPLANDI (1) TOPLANTIYA EN YAŞLI ÜYE SIFATINI TAŞIYAN TDP GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ ANGOLEMLİ BAŞKANLIK EDİYOR MECLİS'TEKİ ANT İÇME TÖRENİNE CUMHURBAŞKANI AKINCI DA KATILDI

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2018 Pazartesi 12:36
Milletvekilleri meclis'te yemin törenine katıldı

MECLİS'TE YEMİN TÖRENİ BAŞLADI

MECLİS, MİLLETVEKİLLERİNİN ANT İÇMESİ GÜNDEMİYLE TOPLANDI (1) TOPLANTIYA EN YAŞLI ÜYE SIFATINI TAŞIYAN TDP GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ ANGOLEMLİ BAŞKANLIK EDİYOR MECLİS'TEKİ ANT İÇME TÖRENİNE CUMHURBAŞKANI AKINCI DA KATILDI

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, bugün milletvekillerinin ant içmesi gündemiyle toplandı.   7 Ocak erken genel seçimini kazanan, mazbatalarını 15 Ocak’ta alan Ulusal Birlik Partisi’nden (UBP) 21, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) 12, Halkın Partisi’nden (HP) 9, Toplumcu Demokrasi Partisi’nden (TDP) 3, Demokrat Parti’den (DP) 3 ve Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) 2 milletvekili, bugün Meclis’te yemin ederek görevlerine resmen başlıyor.

Meclis’in 9’uncu dönem ilk toplantısı bugün saat 10.30’da, en yaşlı üye sıfatını taşıyan milletvekili TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli başkanlığında başladı. En genç iki milletvekili HP İskele Milletvekili Mesut Genç ile YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu da katiplik görevini üstleniyor. Yeni Meclis Başkanı belirlenene kadar Angolemli Meclis Başkanı, Genç ve Zaroğlu geçici başkanlık divanını oluşturacak.

AKINCI, ŞEFİK, 2. VE 3. CUMHURBAŞKANLARI DA SALONDA Meclis’teki ant içme töreninde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başsavcı Aşkan İlgen, Sayıştay Başkanı Osman Korahan, Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı da katıldı.

İZLEYİCİ LOCASI TIKLIM TIKLIM… KONUKLARIN ÇOĞU AYAKTA Ayrıca, eski meclis başkan ve yardımcıları, eski başbakan Özkan Yorgancıoğlu, eski parlamenterlerle, bürokratlar, milletvekillerinin aileleri de Genel Kurulu izliyor. Davetli olduğu öğrenilen TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ise ant içme törenine katılmadı. Büyükelçilik 1. Müsteşarı Ayşe Zeybek ve büyükelçilik yetkilileri töreni izliyor.  İzleyici locasındaysa boş yer yok. Tıklım tıklım dolu locada misafirlerin birçoğu yemin törenini ayakta izliyor. Kalabalık nedeniyle Genel Kurulu izleyen basın mensupları da sıkıntı yaşıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

KOSTA RİKA'DA 6,1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık