Ana Sayfa Ekonomi Mısır'da gösteriler hız kesmiyor

Mısır'da gösteriler hız kesmiyor

Mısır'da, Cumhurbaşkanı Mursi'yi destekleyenler ile karşıtlarının gösterileri devam ediyor. Molotofkokteyllerinin de kullanıldığı gösterilerde çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2013 Salı 22:05
Mısır'da gösteriler hız kesmiyor

Mısır'da, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi destekleyenler ile karşıtlarının gösterileri devam ediyor.

Ülkenin ikinci büyük kenti İskenderiye'de on binlerce kişi Mursi'ye destek gösterisinde bir araya gelirken, zaman zaman Cumhurbaşkanı taraftarları ile karşıtları arasında çatışmalar yaşanıyor.

Görgü tanıkları, Korniş Caddesi ile Sidi Gabr bölgesinde molotofkokteyllerinin de kullanıldığı çatışmalarda çok sayıda kişinin yaralandığını aktardı.

Başkent Kahire'nin 3 ayrı noktasında da çatışmalar yaşanıyor. Faysal, Giza ve 6 Ekim bölgelerindeki çatışmalarda taş, sopa ve zaman zaman ateşli silahların da kullanıldığı ifade edildi.

Giza kentinde yer alan 6 October semtindeki El-Hasri Meydanı'nda da Mursi karşıtları ve destekçilerinin çatıştığı belirtildi.

Benha kentinde ise muhaliflerin, Mursi'yi destekleyen göstericilere molotofkokteylleriyle saldırması sonucu çıkan çatışmada yaralıların olduğu bildirildi. 

Mursi destekçilerinde artış gözleniyor

Öte yandan, Kahire'nin Hilvan bölgesinde, Mursi'ye destek veren binlerce kişi gösteri başlattı. Kahire Üniversitesi öğrencilerinin Mursi'ye destek için başlattıkları gösteriler de devam ediyor. 

Mursi'ye destek verenlerin Nasır City'deki ve birçok şehirdeki gösterilerine katılımda akşam saatlerinde belirgin bir artış yaşandığı gözlendi.

Ulusal Kurtuluş Cephesi'nin, (UKC) Kahire başta olmak üzere diğer kentlerdeki gösterilerinde de katılımın arttığı görüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık