Ana Sayfa Ekonomi Mısır'da graffitili gösteri hazırlığı

Mısır'da graffitili gösteri hazırlığı

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi karşıtları ile taraftarları, 30 Haziran'da düzenlenmesi beklenen gösterilere duvarlara çizdikleri graffitilerle hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2013 Perşembe 14:19
Mısır'da graffitili gösteri hazırlığı

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi karşıtları ile taraftarları, 30 Haziran'da düzenlenmesi beklenen gösterilere duvarlara çizdikleri graffiti ve ulaşım araçlarında dağıttıkları yayınlarla hazırlanıyor.

Düzenlenecek gösterilere katılımın artması için başlatılan ve farklı ulaşım araçlarında dağıtılan yayınların yanı sıra Mısır'ın farklı illerinde duvarlara çizilen graffitilerde Mursi karşıtları, "30 Haziran İhvan'ın sonu", "30 Haziran'da çocukların için sokağa in", "Mursi'yi düşürmek için 30 Haziran'da buluşuyoruz" ifadelerini kullanırken, Mursi yandaşları, "Ülkeyi yıkmaya hayır" ifadelerini kullanıyor.

Mursi karşıtları ulaşım araçlarında dağıttıkları yayınlarla halkı sokağa inmeye çağırırken, Mursi taraftarları "ülkeyi kaosa sürükleyeceği" gerekçesiyle 30 Haziran'da sokağa çıkmama çağrısında bulunuyor.

Mursi karşıtı 6 Nisan Gençlik Hareketi üyesi Ramazan Muhammed, Mursi'nin taraftar toplama politikası izlediğini belirterek, "Biz Mursi'ye onu istemeyen insanlar olduğunu söyledikçe o taraftarlarını toplayıp kendine destek olan insanlar olduğunu göstermeye çalışıyor. Biz burada insanları bilinçlendirmeyi ve bu gösterilere neden katılmaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Tercihi ise onlara bırakıyoruz" dedi.

Cemaati İslami liderlerinden Asım Abdulmacid de, Mursi yönetiminin meşruiyetini kanıtlamak için yüz binlerin katılacağı gösteriler düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

Mübarek, posterleriyle Tahrir Meydanı'nda olacak

Düzenlenecek gösterilere katılacak gruplar arasında devrik lider Hüsnü Mübarek'in taraftarlarının bulunması, Mübarek posterlerinin satıldığı dükkanlara ilgiyi de artırıyor.

Mübarek'in posterlerini satın alan grubun kimlerden oluştuğu bilinse de garip olan bu grubun aradıkları posterleri devrimin meydana gelediği Tahrir Meydanı'nda buluyor olması.

Tahrir Meydanı'nda Mübarek ve diğer liderlerin posterlerini satanlar, liderlerin kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, "Biz kazanacağımız Cüneyh'e bakarız" görüşünü ortaya koyuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık