Ana Sayfa Magazin Modaya yepyeni enerji

Modaya yepyeni enerji

Türk moda dünyasına renk katan, yenilik ve enerji sağlayan çalışmalar, hatta ortaklıklar gerçekleşiyor...

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 15:29
Modaya yepyeni enerji

Türk moda dünyasına renk katan, yenilik ve enerji sağlayan çalışmalar, hatta ortaklıklar gerçekleşiyor. 

Elif Gedikoğlu. Uzun yıllar podyumların aranan yüzü olan, şimdilerde moda dünyasında bir hayli dikkat çeken bir markaya dönüşmüş bir isim. Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu. Sahne ve kostüm alanında işin fabrikasından gelmiş bir isim. Yurtdışında Moda ve Modellik kariyerinin ardından sahip olduğu tecrübelerini Türk moda dünyasına İstanbul Nişantaşında faaliyete geçirdiği modaevi ile aktarmaya başladı. Gedikoğlu'nun moda kulvarındaki misyonu, her bireyin modadan beklentilerinin kendilerine özel olduğunu ve bireye özgün tasarımlar ile kişilerin memnun edilebileceği eserler üretmek. Bu amacı yerine getirebilmek için alanlarında uzman araştırmacı tasarımcılardan oluşan güçlü bir ekip ile hizmet veriyorlar. 

Astroloji ve Moda kimilerine göre bambaşka kulvarlar. Ancak moda alanında yıldızı parlayan, tasarımlarıyla seçkin moda tutkunlarına tarz katan ünlü moda tasarımcısı Elif Gedikoğlu ve astroloji dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Seda Turan yaratıcı ve yenilikçi bir ortaklığa imza attılar.

Nasıl mı?

Astroloji'nin sadece burç yorumlaması olduğuna dair zihinlerde ki klişeyi yıkmayı misyon edinen Seda Turan; astrolojinin aslında kişilerin enerjilerini, öz güvenini, potansiyelini ortaya çıkarabilecek donanımda zengin bir içeriğe sahip rehber niteliğinde olduğunu belirtiyor.

Bu hususta ikilinin yolları moda kavramında biraraya geliyor. Kişilerin doğum haritalarına göre renkleri tespit ediyorlar, bedensel ve zihinsel auramızın renklerinden ilham alarak, profesyonel bir tasarımcı bilinciyle kişiye özel tasarımlar yaratıyorlar.

Esasında Avrupa'da yaygın olarak uygulanan bu akımı da Türkiye'de ilk defa Modacı Elif Gedikoğlu ve Astrolog Seda Turan hayata geçiriyor. 

Bu çalışma esasında psikoloji alanına da göndermeler yapıyor. Mutluluk, hüzün, neşe, keder, stres, kavga, kahkaha v.b anlarımızda yaydığımız enerji tavır, davranış, söz ya da giyimimize de yansıyor. Bilinçli ya da çoğunlukla bilinçsiz olarak esasında giyim tercihimiz, özellikle de renk seçimlerimizle de o gün, sahip olduğumuz enerjiyi ya daha da yükseltip, ya da daha da düşürdüğümüz durumlara  sebebiyet verebiliyoruz. Mutlu veya enerjik hissettiğimiz bir gün, aniden gelen bir sıkıntı-kasvet hissinin giyimimize, renk seçimimize bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Ya da sizin yaşam ve zihinsel enerjinize hiç gitmeyecek, negatif anlamda enerjinizi aşağıya çekebilecek, seviyenizi düşürebilecek kumaş ya da renklerin sorumlu olabileceğini tahmin edermiydiniz?

İşte bu yeni ortaklık ve moda alanında ki farklı yaklaşım, belki de tamamen bu duruma en uygun cevap oluyor. Astrolojinin sonsuz enerjisi-ışığı ve moda olgusu, profesyonel iş birliği ile bambaşka giyim eserlerini ortaya çıkarıyor. 

Moda, sanat...  Bu kulvarlarda yaratıcı isimleri, üreten zekaları, klişelere savaş açan isyankar savaşçıları, modaya yepyeni ilhamlar katan fikirleri, farklılığı tercih eden bireyleri, yenilikçi ruhları seviyor ve destekliyoruz. İkilinin bu farklı ve dikkat çekici kreasyonlarını çok yakında Türk moda dünyasında sizlerde fazlasıyla duyacaksınız. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık