Ana Sayfa Yurt Motorlu aracını devlete verene fon indirimi yapılacak

Motorlu aracını devlete verene fon indirimi yapılacak

Motorlu aracını devlete verene fon indirimi yapılacak. Maliye Bakanlığı'nın Bakanlar Kurulu'na sunduğu "Motorlu Araçların Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi'ne Teslimi Sonucu Uygulanacak Fiyat İstikrar Fonu İndirimi" önergesi onaylandı ve yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2012 Perşembe 20:22
Motorlu aracını devlete verene fon indirimi yapılacak

Lefkoşa, 1 Kasım 12 (T.A.K): Motorlu aracını devlete verene fon indirimi yapılacak.


Maliye Bakanlığı'nın Bakanlar Kurulu'na sunduğu "Motorlu Araçların Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi'ne Teslimi Sonucu Uygulanacak Fiyat İstikrar Fonu İndirimi" önergesi onaylandı ve yürürlüğe girdi.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, kayıt tarihine bakılmaksınız, ağır iş makineleri ve motosikletler dışındaki motorlu aracını 31 Ocak 2013 tarihine kadar Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi'ne teslim eden ve bunu belgelendirenlere Fiyat İstikrar Fonu'ndan indirim sağlanacak.


Bu kişilerin elindeki belgeyle birlikte 28 Şubat 2013 tarihine kadar kendileri tarafından ithal edilen veya adlarına gümrüklenecek olan bir (1) adet motorlu araca, ödenmesi gereken Fiyat İstikrar Fonu'ndan en fazla 3000 (üç bin) TL olmak üzere indirim yapılacak.


Maliye Bakanı Ersin Tatar, bakanlık tarafından hazırlanan önergenin Bakanlar Kurulu'ndan onaylanmasının ardından yaptığı açıklamada, uygulamanın motorlu araç sektörüne ivme kazandırılması için yapıldığını, amaçlarının bu sektörde hareketlenme olmasını sağlamak olduğunu söyledi.


Tatar, "yollarda tehlike arz eden motorlu araçların trafikten çekilmesinde yararı olacağına inandığımız uygulama, aynı zamanda da vatandaşlarımıza yeni araba almaları durumunda kolaylık sağlayacaktır" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık