Ana Sayfa Yurt Muhatabım Yorgancıoğlu

Muhatabım Yorgancıoğlu

Faik Gencer, Girne Antik Liman’daki kanalizasyon pompasının elektrik borcunun halledilmemesi halinde eyleme gideceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 07:41
Muhatabım Yorgancıoğlu

Ziya NASIFOĞLU

 

Deniz Turizmi İşletmecileri Birliği Başkanı Faik Gencer, Girne Antik Liman’da kanalizasyon pompa istasyonunun biriken borçlarından dolayı elektriğinin kesilmesi ve bu sorunun giderilmesi yönünde hiçbir girişim yapılmamasını eleştirdi. Gencer, ödenmemiş elektrik borcundan dolayı limana lağım aktığı bir dönemde, Girne Belediyesi’nin sorumluluk alanı dışında olan Lefkoşa Belediye binasının camlarının silinmesine de tepki koydu. Gencer, denize akan lağım sorununun çarşamba gününe kadar çözülememesi durumunda, muhatabının artık belediye başkanı değil, CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu olacağını söyledi.

 

Gencer, kendisine ait ticari yatın Antalya’da bakımda olmasından dolayı bir haftadan beri yurt dışında olduğunu belirterek Girne Antik Limanı’ndaki durumun bilgisine geldiğini söyledi. 24 Nisan Çarşamba günü adaya döneceğini ve mevcut durumun devam etmesi halinde, muhatabının Sümer Aygın olmayacağını, görüşmelerini CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile yapacaklarını ifade eden Gencer, “Sonuç alınamaması halinde bütün çevre ve turizm örgütlerinden de destek talep ederek en sert eylemlerimizi yapacağımızı kamuoyu ile paylaşırım” dedi. Gencer, açıklamasında şöyle konuştu: “Birlik üyelerim, internet ve yapmış olduğum bazı telefon görüşmelerinden limanın koktuğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Girne Antik Limana akan kanalizasyon suları nedeniyle lağım kokan limanda oturulamayacak ve müşterilere hijyen bir ortamda hizmet verilemeyecek hale gelmiştir. Yaşamakta olduğumuz bu durumun kanalizasyon şebekesindeki herhangi bir tıkanıklıktan veya arızadan kaynaklanmadığı yıllarca yetkililerle yapmış olduğumuz mücadelelerde de ne kadar haklı olduğumuzun ispatlanmış olmasıyla birlikte pompa istasyonunun elektrik borcundan dolayı kesilen elektriği sebebi ile bu çirkin ve kabul edilemez olay yaşandı. Bu dönemde, Girne Belediye Başkanlığının, Lefkoşa Belediye binasının camlarını silmesi haberini okumak bizleri adeta mahvetmiştir. Bu sebeple gazetenizi aracılığıyla Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ın ivedilikle gereğini yapmasını arzu, istek ve saygılarımla rica ettiğimi duyurmak isterim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık