Ana Sayfa Yurt Muhtarlar Çağlayan Parkı'nda temizliğe başladı

Muhtarlar Çağlayan Parkı'nda temizliğe başladı

Lefkoşa Muhtarlar Derneği Lefkoşa’da Çağlayan Parkı’nda temizlik kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 12:50
Muhtarlar Çağlayan Parkı'nda temizliğe başladı

Lefkoşa bölgesi  muhtarları saat 11.00’de Çağlayan Parkı’na gelerek burada temizlik yapmaya başladı. Kaymakam Kemal Deniz Dana da muhtarlara katılarak destek verdi ve teşekkür etti.

 

DİZLİKLİOĞLU


Temizlik çalışmalarına katılan muhtarlar adına açıklama yapan Lefkoşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, dernek olarak kaymakamlık ile birlikte tüm parkları temizleme kararı aldıklarını söyledi.

 

Belediye çalışanlarının haklarını aramaları gerektiğini kaydeden Dizliklioğlu “Ancak her şeyden önce halk sağlığı gelir. Herkes elini taşın altına koymalı ve ivedilikle bir çözüm bulunmalı” ifadelerini kullandı.

 

DANA


Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ise, “gerçekten Lefkoşa’yı seven insanların Lefkoşa’ya sahip çıkmaya devam ettiğini” söyledi.

 

Dana, Lefkoşa Muhtarlar Derneği’nin gösterdiği özverinin diğer örgütlere de örnek olmasını diledi ve yapılacak her temizlik etkinliğine katılıp teşekkür edeceğini bildirdi.

 

Dana, Taşkınköy, Kumsal ve Kafesli bölgelerinde de çeşitli örgütlerin temizlik kampanyasına başladığını belirterek, Belediye’deki sorunun ancak masada çözülebileceğini söyledi.

 

Kendisinin belediye çalışanlarının maaş ve özlük haklarını almasından yana olduğunu ifade eden Dana, belediye çalışanlarına sorunun çözüm yönünde çağrıda bulunduklarını çalışanlarla bir sorunları olmadığını ifade etti.

 

Lefkoşa’da temizlik yapılmaması halinde geriye dönülemeyecek sorunlar doğacağı endişesini dile getiren Dana, temizlik talebinin halktan geldiğini ve kamu sağlığının korunması adına temizliğin devam edeceğini açıkladı.

 

GÜÇLÜ


Kumsal Muhtarı Süleyman Güçlü de Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapılmamasının suç olduğunu, ancak sorunun grevle değil; yasal mercilerde çözülmesi gerektiğini söyledi.

 

Halkın temizlik-aydınlatma v.b belediye hizmetlerine para verdiğini, fakat hizmet alamadığını kaydeden Güçlü,  sorunun siyasileştirilmeye çalışıldığını da savundu.

 

SIRANOĞLU


İplik Pazarı Muhtarı Mehmet Ali Sıranoğlu da, Lokmacı çarşısı bölgesinin pislik ve kir içinde olduğunu söyleyerek, her gün basında “Çok turist geliyor” şeklinde haberler çıktığını, fakat,  “kimsenin esnafın siftah yapıp yapmadığını” sormadığını ifade etti.

 

Sıranoğlu, restoranda yemeğin müşterinin masasına konmasının ardından ilk önce sineklerin yemeğin tadına baktığını belirtti.

 

TAK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık