Ana Sayfa Yurt Mukavele de imzaladı

Mukavele de imzaladı

Başkasına ait apartman dairesini kendisininmiş gibi gösterip kiralayan ve 4 bin 500 Euro’yu cebe indiren Metin Ulukurt, sonunda yakayı ele verdi.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2012 Pazar 14:16
Mukavele de imzaladı

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’de başkasına ait apartman dairesini kendisininmiş gibi gösterip, üçüncü bir şahsa kiralayarak sahtekarlıkla para temin ettiği iddia edilen zanlı Metin Ulukurt, dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.


Savcı Özlem Tümer, Girne Kaza Mahkemesi’nde görülen tutukluluk duruşmasında, polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

 

Girne Adli Şube’de polis memuru olarak görevli Mustafa Özmüzezzin, Metin Ulukurt isimli zanlının Sandra Lila’ya ait apartman dairesini, 4 bin 500 Euro karşılığında Mejd Fırıncı isimli kişiye bir yıllığına kiraladığını söyledi.


Mustafa Özmüezzin, zanlının “Sahtekarlıkla para temini” suçundan methaldar olduğunu belirterek, benzeri suçlarla bağlantısının olup olmadığının araştırıldığını ifade etti.


Zanlının serbest kalması durumunda alınması gereken ifadelere etki edebileceğine işaret eden Özmüezzin, soruşturmanın salimen yapılabilmesi için 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır, talep edilen süreye onay verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık