Ana Sayfa Yurt Mukayyitlik hata yapmış!

Mukayyitlik hata yapmış!

Nuh’un Gemisi ismi, iki ayrı işletmeye verildi şimdi olay mahkemelik oldu.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 08:36
Mukayyitlik hata yapmış!

Emine UYSAL

 

Girne’ye bağlı Boğazköy’de bir kafeterya çalıştıran Mustafa Aşık adlı işletmeci, Karpaz’ın Bafra bölgesinde inşa edilen ülkenin en büyük, beş yıldızlı otellerinden biriyle “isim karmaşası” yaşıyor.


Boğazköy’de üç yıldır “Nuh’un Gemisi” adıyla kafeterya işleten Mustafa Aşık, Şirketler Mukayyitliği’nden, işyerinin adını hatayla verdiklerini ve kafeteryanın adını değiştirmesi gerektiğine dair bir ihbar alınca şok yaşadı.


“Nuh’un Gemisi” ismini üç yıl önce Şirketler Mukayyitliği’nden aldığını, kafeteryasına yatırım yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirten Aşık, bu hatanın düzeltilmesini ve ismin kendinde kalmasını istiyor. Aşık, bunu sağlamak için de yargıda hakkını arıyor.


Aşık, “Bu ismi üç yıl önce aldım. Şirketler Mukayyitliği 2010 yılında bizden önce bu ismi İngilizce olarak bir otele verdiğini ve memurun hata yaptığını iddia ediyor” dedi.


Mustafa Aşık, şöyle devam etti:


“Kafeteryanın ismini değiştirmemiz için ihbar gönderildiği ve imzaladığıma dair bir belge var ancak imza atmadım. Bu ihbarname üzerine benim adıma imza atıldı. Elimde şirkete ait ticari tescil belgem var. Ne ben, ne çalışanlarım ne de ailemden biri böyle bir belgeye imza atmıştır. Kimse atmadı. Ayrıca bu ihbarnamenin zarfının dairedeki dosya içinde bulunduğunu belirtmek isterim”…

 

“Hukuk mücadelesi başlattım”


Nuh’un Gemisi isimli kafeteryanın işletmecisi Mustafa Aşık, hukuk mücadelesi başlattığını belirtti.


Aşık, “Yıllardır bu isimle bu kafeteryayı çalıştırıyorum ve yatırım yapıyorum. Nuh’un Gemisi adına başka yatırımlarım da olacak. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için dava açtım. Bu hatayı nasıl yapmışlarsa, düzeltsinler” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık