Ana Sayfa Mursi'ye şans verin

Mursi'ye şans verin

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi, Mısır halkına hitaben, "Mursi'ye bir şans daha verin" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 09:20
Mursi'ye şans verin

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Mısır halkına seslenerek, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye hatalarını düzeltmesi için bir şans daha tanıması çağrısında bulundu.

Özel bir televizyon kanalına konuşanKaradavi, Mısırlılardan Mursi'ye bir şans daha vermelerini isteyerek, "Mursi eğer hata yaptıysa onu hesaba çekmek hakkımızdır. Biz cumhurbaşkanını seçimle iş başına getirdik. Herkes gibi o da hata yapabilir. Mursi'ye bir şans daha verin. Bize düşen onunla diyalog masasına oturmaktır. Hüsnü Mübarek rejimine 30 yıl sabrettik de Mursi yönetimine neden 1 yıl sabredemiyoruz. Bu 1 yılda 30 yılın hatası düzeltilebiliyor mu?" diye konuştu.

Mısır halkına seslenen Karadavi, "25 Ocak devrimi, bütün Mısırlıların devrimiydi. Şimdi Mısırlılara ne oldu da böyle ayrılığa düştüler, aralarındaki muhabbet nefrete dönüştü. Neden eskisi gibi tek saf olmuyor ve aramızdaki sorunları birlikte çözmüyoruz" ifadelerini kullandı.

Mısırlıların hepsini Tahrir Meydanı'nda değil de farklı illerde görmenin kendisine çok ağır geldiğini ifade eden Karadavi, "Oturup anlaşmamız gerekiyor" diyerek Mısırlıları devletin inşası için birlik olmaya çağırdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık