Ana Sayfa Siyaset Mustafa Arabacıoğlu, hükümetin kullanma tarihi bitti dedi

Mustafa Arabacıoğlu, hükümetin kullanma tarihi bitti dedi

Başbakanlık bütçesinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’nda söz alan DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, ekonomik protokolün mecliste tartışılmamasının ve onaylanmamasının eksiklik olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 07:08
Mustafa Arabacıoğlu, hükümetin kullanma tarihi bitti dedi

Protokolde Kıbrıs Türk halkını rencide edici şeyler bulunduğunu ifade eden Arabacıoğlu, mesai saatlerinin düzenlenmesi, eğitimde tam güne geçilmesi gibi düzenlemelerin protokolde yer almasının rencide edici olduğunu savundu.

 

Hükümetin öngörüsü olduğuna inanmadığını söyleyen Arabacıoğlu, 4 emekliye 3 istihdam öngörülürken bütçe sonunda 3 emekliye bir istihdam öngörüsü getirildiğini kaydetti.

 

“Hükümetin kullanma tarihi bitti” diyen Arabacıoğlu, kararların çelişkili, kuruluşun şaibeli olduğunu ve halk desteğini yitirdiğini ifade etti.

 

Hükümeti “irade hırsızlığı” yapmakla da suçlayan Arabacıoğlu, UBP’nin DP milletvekillerini transfer etmesini eleştirdi.

 

Hükümetin 21 Ekim’deki kurultayında miadının dolduğunu söyleyen Arabacıoğlu, “Sizde erken seçime gidecek yürek varsa, biz evet diyeceğiz” dedi.

 

“Elektrik Kurumu’nun özerkleşmesi kararı alınmasının ardından bundan vazgeçen hükümete güven duyulup duyulamayacağını” soran Arabacıoğlu, kurumun özelleştirilmesinin protokole girdiğini de hatırlattı.

 

Arabacıoğlu, “Rüşvet belgesi” olarak adlandırdığı çerçeveli bir belge de gösterdi. Bunun, Dış Türkler Müdürlüğü’nün oluşması ile ilgili ihale tüzüğünde 100 milyon TL borçlandırılması ile ilgili 29 Şubat 2012’de alınan Bakanlar Kurulu kararı olduğunu kaydeden Arabacıoğlu, “Bu devlete sürülen kara bir lekedir…Hukuk devletlerinde bu kadar hukuk dışılık olmaz” dedi.

 

İhale tüzüğüne göre hizmet alımının nasıl yapıldığını da soran Arabacıoğlu, hükümette yaşanan hukuk dışılıklar nedeni ile Başbakanlığa yazı yazacaklarını dile getirerek, “Biz devlet kurduk ama devlet olmanın kriterlerini yerine getiremiyoruz. Yaz tatilinden sonra bu meclis ne üretti…” diye sordu.

 

Arabacıoğlu, bütçede 2013 yılındaki personel ödemelerinde yüzde 7’lik bir artış olduğunu ve bu miktarın yüzde 37’sinin başbakanlığa ait olduğunu savundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HP, PAŞAKÖY VE VADİLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık