Ana Sayfa Yurt Mustafa Diker davasında önemli gelişme

Mustafa Diker davasında önemli gelişme

Mustafa Diker cinayeti davasında önemli bir gelişme yaşandı. Suçlarını kabul edip davalarını bitirme kararı alan sanıklar İbrahim Diker ve Özlem Diker, itham edilmek üzere 29 Kasım Perşembe günü yeniden yargıç huzurunda hazır olacak.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 09:36
Mustafa Diker davasında önemli gelişme

Haspolat’ta 6-7 Nisan 2012 tarihinde meydana gelen ve toplumda büyük infiale yol açan Mustafa Diker cinayeti ile ilgili olarak baba Erol Diker’in yargılanmasına devam edilirken, dün amca İbrahim Diker ve üvey anne Özlem Diker de Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda gerçekleşen dünkü oturumda iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın hazır bulundu.
   Mahkemede sanık Özlem Diker’i avukat Hasan Özkök, sanık İbrahim Diker’i de avukat Özkul Özyiğit temsil etti.

 

Sanık avukatlarının; suçlamaları kabul edip davaları bitirme kararı aldıklarını açıklaması üzerine mahkeme, sanıkların itham edilmek üzere 29 Kasım Perşembe günü mahkeme huzurunda hazır bulunmalarına karar verdi.

 

Sanık İbrahim Diker, aleyhine getirilen “fer-i fail (suçu örten), delilleri imha etme ve polise yalan bilgi verme” davaları ile itham ediliyor.

 

Sanık Özlem Diker ise aleyhine getirilen “ağır bir suçu işlemeyi önlemede ihmal, delilleri imha etme ve polise yalan bilgi verme” davalarından suçlanıyor.

 

Kıbrıs Gazetesi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık