Ana Sayfa Yurt Mustafa Ünal tedavi olmak istiyorum dedi

Mustafa Ünal tedavi olmak istiyorum dedi

Çöpten buldukları ile karnını doyuran ve evi olmadığı için bir araçta kalan alkol bağımlısı Mustafa Ünal, devletin kendine sahip çıkmasını istedi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:26
Mustafa Ünal tedavi olmak istiyorum dedi

hmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da 50 yaşındaki Mustafa Ünal, yoksul bir yaşamda hayata tutunabilmek için devletten destek bekliyor.
1975’te özel göçmen olarak geldiği Kıbrıs’ta ilerleyen yıllarda işlerinin yolunda gitmediği için alkole başladığını söyleyen ve alkole başlaması ile işinden ve eşinden de olduğunu anlatan Ünal, şimdi de evi olmadığı için kamyonette yattığı söyledi.


Çöplerde buldukları ile karnını doyurduğunu anlatan Mustafa Ünal, devletten “ devlet” olmasını ve kendisine sahip çıkmasını talep etti.


“Tır Mustafa” lakaplı Mustafa Ünal, 1975 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın isteği üzerine Mersin’den yavru vatan Kıbrıs’a göç ettiğini söyledi.


Sosyal Yardım Dairesi’nden aldığı 780 TL’nin 520 TL’si ev olarak kullanmak için aldığı kamyonetin taksitine gittiğini anlatan Ünal, ot ve ebe gömeci topladığını, perşembeleri de pazara giderek çöpten topladıklarını yediğini dile getirdi.


Mustafa Ünal, 2 çocuğu olduğunu ve çocuklarının üniversite eğitimlerini yaptıktan sonra Türkiye’de kaldıklarını bildirdi.


Sürekli alkol kullandığı için eşi tarafından 12 yıl önce terk edildiğini anlatan Ünal, alkol alışkanlığı yüzünden TIR şoförlüğünden de atıldığını kaydetti.


Yaşadığı aile sorunları yüzünden bu hale geldiğini ifade eden Mustafa Ünal, yaklaşık 1 yıldır da bir camı olmayan kamyonet aracında kaldığını söyledi.


Yaklaşık 2 aydır banyo yapamadığını, sinekler içinde uyuduğunu ve geceleri de soğuktan “it gibi titrediğini” dile getiren Ünal, devletin kendisine sahip çıkmasını istedi. Ünal, alkol tedavisi olmak istediğini ve kendisine soğukta bir araç içerisinde yatmaması için bir ev verilmesini talep etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık