Ana Sayfa Yurt Müsteşar’dan “dolaptaki oyun” açıklaması

Müsteşar’dan “dolaptaki oyun” açıklaması

Kudret Özersay’ın Bir ayıp daha başlıklı yazısıyla ortaya çıkan ”dolapta unutulan oyun” skandalına Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu’ndan yanıt geldi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 10:31
Müsteşar’dan “dolaptaki oyun” açıklaması

Sevil Emirzade’nin Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen Birinci Üner Ulutuğ Tiyatro Oyunu Yazma Yarışması’na çalışması dolapta unutulduğu için değerlendirilmemişti. Özersay, yarışmaya gönderilen tiyatro oyununun dolapta unutularak değerlendirilmediği, üstelik farklı yöntemlerle durumun idare edilmeye çalışılmasını eleştirmişti.

 

Özersay’ın olayı ortaya çıkaran yazısının ardından Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu Twitter’den “Kudret bey yazarımızın uğradığı haksızlığı en üst seviyede telafi etmeye çalıştık bundan emin olabilirsiniz” diye biten bir açıklama yaptı.

 

İşte müsteşarın, devletin dolapta unuttuğu tiyatro oyunu ile ilgili Twitter’de yaptığı açıklama:

 

“1- Söz konusu olayda Bakanlık hatasını kabul etmiş ve müdür ve müşteşar seviyesine gereken özürü dilemiştir. Yazarımıza farklı üç yöntemle hatamızı telafiye uğraş verdiysekte yazarımızın istediği yöntem teknik olarak mümkün olmadı. Bakanlık hatasını kabul etmekte ve yarışmanın yerini tutmasa da yazarımızın uğradığı haksızlığı telafi etmeye çalışmıştır. Kudret bey yazarımızın uğradığı haksızlığı en üst seviyede telafi etmeye çalıştık bundan emin olabilirsiniz”…

 

Kudret Özersay, müsteşarın Twitter’den yaptığı açıklamaya şu yanıtı verdi: “Yanıt için teşekkürler, ödül töreni gibi özür de kamuoyunun görebileceği şekilde yapıldı umarız…”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık