Ana Sayfa Dünya MÜZAKERELER YARIN BAŞLIYOR

MÜZAKERELER YARIN BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Akıncı, İsviçre'nin Mont Pelerin kasabasında yapılacak Kıbrıs Müzakereleri için bu sabah İsviçre'ye gitti.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2016 Pazar 12:29
MÜZAKERELER YARIN BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 7-11 Kasım tarihleri arasında İsviçre'nin Mont Pelerin kasabasında sürdürülecek Kıbrıs müzakerelerine katılmak amacıyla bu sabah İsviçre'ye gitmek üzere İstanbul'dan hareket etti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya Müzakereci Özdil Nami, Diplomasi ve Avrupa Birliği Özel Danışmanı Erhan Erçin ile müzakere ve teknik heyeti eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, müzakereler öncesinde dün İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Cumhurbaşkanı Akıncı'ya İsviçre'de eşlik edecek 14 kişilik heyet şöyle:

"Müzakereci Özdil Nami, Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ, Sözcü Barış Burcu, Diplomasi ve Avrupa Birliği Özel Danışmanı Erhan Erçin, Cumhurbaşkanlığı Hukuk İşleri Özel Danışmanı Sülen Karabacak, Güvenlik Danışmanı Halil Sadrazam, Şehir Planlama Uzmanı Laik Topcan, Müzakere Heyeti ve Dış ilişkiler uzamanı İpek Genç, Müzakere Heyeti üyesi II. Sekreter Aslı Erkmen, Müzakere Heyeti üyesi III. Sekreter Sertaç Güven, Kadastro Sorumlusu Ahmet Alemdar, Harita Mühendisi Aslı Oral, Cumhurbaşkanı Yağveri Yarbay Hasan Efendi, Koruma Amiri Osman Aksulu."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık