Ana Sayfa Siyaset "Müzakerelerin devam etmesi gerek"

"Müzakerelerin devam etmesi gerek"

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Meclisi, müzakerelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Liderlerden karşılıklı suçlayıcı dili terk etmeleri gerektiğini vurgulan Meclis, her iki tarafında sürecin iyi bir şekilde devam etmesi için irade koyması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2016 Çarşamba 14:59

CTP Kadın Meclisi'nden yapılan açıklamada, "Akıncı ve Anastasiadis arasında yürütülen müzakerelerin dün olduğundan daha güçlü bir irade ile devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kıbrıs sorununun uzun tarihi içerisinde Talat ve Hristofyas arasında sağlanan ortaklaşmaların üzerine Akıncı ve Anastasiadis'in inşa ettikleri ilerlemeler çözüm konusunda hala mücadele alanı olduğunu açıkça göstermektedir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, CTP Kadın Meclisi'nin, Kıbrıs sorununun iki toplumlu, iki bölgeli, siyasi eşitliğe dayalı ve BM parametreleri çerçevesinde federal bir çözümle nihayetlenene dek çalışmaya devam edeceği vurgulanırken, her iki liderden karşılıklı suçlayıcı dili terk etmeleri ve sürecin iyi bir şekilde devam etmesi için irade koymaları talep edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık