Ana Sayfa Gündem Nami’den “Dün öyle bugün böyle” yorumu!

Nami’den “Dün öyle bugün böyle” yorumu!

KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Ada Tv’de yayınlanan, Gözde Akben’in sunduğu "Günyadın Ada" programına konuk oldu. Nami programda Kıbrıs Postası'nın Cumartesi günkü "Dün öyle bugün böyle" menşetine de atıfta bulunarak, “Dün öyle bugün böyle diye bizi suçlayanlar ya bilgi eksiğine sahiptir ya da gizli bir ajandaları vardır” ifadelerini sarfetti.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Nami’den “Dün öyle bugün böyle” yorumu!

Kıbrıs Postası

Kıbrıs soruundaki son gelişmeleri ve Kıbrıs Cumhuriyeti yönetiminin tutumunu değerlendiren Nami, “Rum tarafı masadan sudan bir gerekçeyle kalktı ama mutlaka bu masa yeniden kurulacak” dedi.

“Dünya bizim haklılığımızı biliyor ama dünya adil bir yer değil o yüzden Rumlar'a AB tarafından ayrıcalıklı bir tavır var” şeklinde konuşan Nami Rumların tutumuyla ilgii olarak “Ateş olsa düştüğü yer kadarını yakarlar diye bir söz vardır bizde” ifadelerini kullandı. 

Rumlar'ın ‘sırtını sıvazlayan açıklamaların’ kendikerinin elini zayıflattığını söyleyen Nami, bu tür açıklamaların girişimlerine darbe vurduğunu kaydetti.

Nami ayrıca Eide’nin açıklamalarının da net olduğunu kaydederek, Rumlara yüklendi ve “muazzam bir yaygra kopardılar” dedi.

“Dün öyle bugün böyle”

Kıbrıs Postası’nın Cumartesi günükü ‘Dün öyle bugüjn böyle” başlıklı manşet haberine de atıfta bulunan Nami,  “Dün öyle bugün böyle diye bizi suçlayanlar ya bilgi eksiğine sahiptir ya da gizli bir ajandaları vardır”

Türk tarafının en ufak bir hareketi olmadı

“Geçmişte de bir çok kriz yaşandı hepsini geride bıraktık ama bu krizde aşılacaktır” diyen Nami, “ Türk tarafının müzakere masasından Rumlar'ı kaldırmaya teşvik edecek en ufak bir hareketi olmadı hakkını vermek lazım.” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamalarını da savunan Nami, “Sayın Davutoğlu, Kıbrıslı Rumlar'ın ne kadar absürd bir nedenle masadan kalktığını anlatmak için iki devletli senaryo dedi” ifadelerini kullandı.

50 yıllık bir hatanın sonucunu yaşadıklarını kaydeden Nami, tanınınan tek devlerin Rum liderliği olduğu için bu sorunu yaşadıklarını dile getirdi.

“İstesek biz de kriz çıkarırdık”

“İstesek biz de kriz çıkarırdık” diye konuşan Nami, “Biz Rum muhatabın masaya dönerken nasıl bir pozisyon ve ruh haliyle döneceği noktasında derin şüphe içerisindeyiz. Rum lider ön koşulsuz masaya gelmeli ya da süper güçler aktif olmalı.”

İnşallah 2015’te
Özdil Nami ayrıca “Bir gönlümüzde yatan aslan bir de yaşayacaklarımız var inşallah 2015'te kapsamlı çözüme ulaşırız” dedi. Nami bilgilendirmemekten değil geç bilgilendiilmekte de şikayetçi olduğunu kaydetti.

*Nami’nin atıfta bulunduğu Kıbrıs Postası özel haberi için tıklayınız>>>

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık