×
Kıbrıs
NAMİ’NİN YAHUDİ SEVDASI!
Ekonomi ve Enerji eski Bakanı Özdil Nami’nin, İsrail menşeli şirketlerle kurduğu ilişki ve bakanlığı döneminde babası Erdil Nami’nin de aracılığıyla bu şirketlere önemli imtiyazlar sağlama çabaları gündeme oturmuş durumda.
30 Ekim 2019 Çarşamba 17:03

Nami’nin, babası ile birlikte Malta’da bir şirket kurduğu ve bu şirket üzerinden solar enerji işlerini yürüttüğü öğrenildi. Sık aralıklarla Güney Kıbrıs’ta bir bakanla bir araya gelen Nami’nin, Yahudilerle Katar ve Dubai’deki şirketlerle ortaklığı bulunuyor.

Bakanlığı döneminde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na 4 santral alınması konusuna şiddetle karşı çıkan ancak süreç içerisinde kendisine yönelik parti içerisinden baskılar gelmesi sonucu KIB-TEK’e 4 santral alımı için Merkezi İhale Komisyonu’na başvurulmasına razı olan Nami’nin, bu ihaleyi babasına yakın olan iki şirketin alması için baskı uyguladığı iddia ediliyor. Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın da sırf bu nedenle 13 Ekim 2018 tarihinde tam günlük gev yapmıştı. Yine EL-SEN’in, Nami’nin 15 aylık bakanlık sürecinde KIB-TEK’i elden çıkarmak istediğini savunduğu ve yatırımların önündeki en büyük engel olarak Özdil Nami’yi gördüğü kamuoyu tarafından biliniyor.

Cumhuriyetçi Türk Partisi içerisindeki bir grubun da bu yaşanılanlardan çok rahatsız olduğu ve bu konuların gündeme getirilmeye çalışıldığı ancak parti tavanı tarafından engellendikleri gelen bilgiler arasında.   

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Yukarı