Ana Sayfa Yurt Nazmi Pınar’dan “Angry Cemal” açıklaması

Nazmi Pınar’dan “Angry Cemal” açıklaması

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Basın Danışmanı, Gazeteci Nazmi Pınar, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile ilgili bugün Hürriyet gazetesinde çıkan haberle ilgisi olmadığını belirtti. Nazmi Pınar’ın açıklaması önce kibrissondakika.com imzasıyla ”Angry Cemal” oyununu hazırlayıp yayınlayan sitede, daha sonra da Nazmi Pınar imzasıyla devletin haber ajansı TAK’ta yayınlandı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 19:52
Nazmi Pınar’dan “Angry Cemal” açıklaması

Yazılı açıklamasında, Bulutoğluları’nın konuyla ilgili açıklamasını üzüntüyle karşıladığını kaydeden Pınar, “LTB’de günlerdir süren karmaşanın faturasını çıkaracak bir kapı ararcasına siyasi amaç güden Başkan Bulutoğluları’nın açıklaması sonucu ismimin ve çalıştığım kurumun ilişkilendirildiğini gördüm. Sözkonusu haberin Türkiye’nin en saygın gazetelerinden Hürriyet’te çıkmasını benim sağladım düşüncesi tamamen hayal ürünüdür. Hatta bu olay, Hürriyet’in basın özgürlüğü ilkesine gölge düşürücü ve rencide edici bir durumdur” dedi.

 

“LTB Başkanı Bulutoğluları’nın kendisiyle ilgili çıkan bu haberi siyasi malzeme yapmak için danışman olarak bir gazeteciden yardım talep ettiğini” de iddia eden Pınar, “Sözkonusu gazeteci ile Cemal Başkan’ın arasındaki ilişkiyi ve başkanlık dönemi boyunca söz konusu gazetecinin ne tür bir menfaat elde etmeye çalıştığı merak konusudur” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık