Ana Sayfa Yurt Ne güneyde ne kuzeyde

Ne güneyde ne kuzeyde

18 gündür kayıp olan Mustafa Veli Gazi’den hâlâ haber yok.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 21:09
Ne güneyde ne kuzeyde

Elmas TOKAY - Emine UYSAL


Akıncılarlı 50 yaşındaki Mustafa Veli Gazi’nin kaybolmasının üzerinden 18 gün geçmesine rağmen hiçbir haber alınamadı.


Güvenilir kaynaklardan Mustafa Veli Gazi’nin Güney Kıbrıs sınır kapılarından giriş ve çıkış yapmadığı öğrenildi.


Ara bölgeden sorumlu olan Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü polisleri ile Türk polisleri soruşturmayı derinleştirse de Gazi’nin akıbetiyle ilgili bir sonuç elde edilemedi.


Mustafa Veli Gazi’nin kayınbiraderi Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil, Gazi’nin Rum telefon hattının dökümlerinin Rum polisinden temin edilemediğini açıkladı.


Ademgil, soruşturma için hayati önem taşıyan telefon dökümlerini temin etmek için Güney Kıbrıs’ta bir avukatla bağlantıya geçtiğini anlattı.


Ademgil, çok zor günler geçirdiklerini yineleyerek, “Rum tarafı Barış Gücü aracılığı ile Türk polisine bilgi vererek, Mustafa’nın güneyde olmadığını bildirdi. İnşallah biran önce haber alırız. Huzurumuz kaçtı. Böyle bir şey yaşanacağı aklımıza gelmezdi” dedi.

 

“Tehdit ediliyordu ama ciddiye almazdı…”


Adem Ademgil’in eşi Şermin Ademgil, kardeşi Mustafa Veli Gazi’yi kaybolmadan iki gün önce gördüğünü ve evde sohbet ederken kardeşine gelen bir telefondan rahatsız olduğunu anlattı.


Şermin Ademgil, “Mustafa’ya bir telefon geldi. Ona kim olduğunu sordum. Gelen telefona biraz canı sıkıldı. Akıncılar’dan bir kişinin kendisini tehdit ettiğini ancak dikkate almadığını söyledi. Ben de ona, kimseye güvenmemesini söyledim. Hatta son zamanlarda köydeki bu iki kişi yüzünden kahveye çıkmadığını söylemişti” dedi.


Ademgil, kardeşi Mustafa Veli Gazi’nin borcu olduğuna dair yayılan dedikoduları yalanlayarak şöyle devam etti:


“Borcu olduğunu zannetmiyorum. Beş günde bir bana gelirdi. Benden 13 yaş küçüktü. Ona hem annelik hem de ablalık yaptım. Her zaman ev telefonundan da haberleşirdik. Her zaman diyalog halindeydik. Ona ne olduğunu bilmiyoruz. Şok içindeyiz. Soruşturmanın sonuç vermesini diliyoruz. Bana göre ona bir tuzak kuruldu.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık