Ana Sayfa Yurt Necati Taşkın İlkokulu'nda grev devam edecek

Necati Taşkın İlkokulu'nda grev devam edecek

ıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), "yasal olarak atanma sırasında bulunmayan bir öğretmenin yasa dışı olarak bu okulda görevlendirildiği" gerekçesiyle Necati Taşkın İlkokulu'nda uyguladığı greve yarın da devam edecek.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 21:34
Necati Taşkın İlkokulu'nda grev devam edecek

Konuyla ilgili olarak bugün Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ile görüşen KTÖS yönetimi, bakanın yarın yanıt vereceğini, buna göre grevin devam edip etmeyeceğinin belli olacağını vurguladılar.


TAK muhabirine açıklama yapan KTÖS Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür, görüşmede bakan Atasayan'a, Necati Taşkın İlkokulu'nda yaşanan sorunları anlattıklarını ve çözüm üretilmesini istediklerini söyledi.


Görüşmeyi "olumlu" olarak niteleyen Özhür, Necati Taşkın İlkokulu'ndaki sorunun "yasal olarak atanma sırasında bulunmayan bir öğretmenin yasa dışı olarak buraya görevlendirilmesi" olduğunu kaydetti.


Özhür, Bakan Atasayan'ın yarın sabah yapacağı toplantının ardından sendikaya yanıt vereceğini ifade ederek, bu cevabın olumlu gelmesi durumunda grevi kaldıracaklarını söyledi.


DAVA OKUNAN ÖĞRETMEN SAYISI 8 OLDU


Bu arada Özhür, KTÖS'ün kıyafet genelgesine tepki amacıyla Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği önünde yaptığı eylemden dolayı bugün 4 kadın öğretmene de dava okunduğunu söyledi.


Özhür, Senem Saygun, Öjen Topçu, Hare Yakula ve Canan Sümer  adlı kadın öğretmenlere de dava okunmasıyla dava okunanların sayısının 8'e yükseldiğini kaydetti.


(EMR/GUR)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BAKANLAR KURULU CASİNO İZNİNDE YASA DIŞI KARAR ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık