Ana Sayfa Yurt Nedeni araştırılıyor

Nedeni araştırılıyor

Gazimağusa’da önceki akşam meydana gelen yangının büyüklüğü gün ışığında daha çok ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 09:32
Nedeni araştırılıyor

Ahmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da önceki akşam kenti korkutan yangının büyüklüğü, gün ışığında daha çok ortaya çıktı.


Görenlerin büyük korku yaşadığı yangında işyeri zarar gören Yetkin Sigorta’nın sahibi Kemal Devecioğlu, yaklaşık 300 bin TL hasarı olduğunu ancak bu hasarın kendisinin acentesi olduğu sigorta şirketi tarafından karşılanacağını bildirdi.


Mulla Emin ve Oğulları isimli oto tamir ve satış garajının sahibi Sinan Emin ise çok üzgün olduklarını ve yangınla ilgili olarak gerçekleştirdikleri işlemler nedeniyle yoğun günler geçirdiklerini bildirdi.


Gazimağusa polisi de dün gün boyu yangın yerinde bir dizi incelemelerde bulunurken, yangının neden ve nereden çıktığı ile ilgili olarak geniş çaplı araştırma yapıyor.


Herhangi bir kundaklama şüphesine karşı çevre şahadeti toplayıp, güvenlik kameralarını inceleyen Gazimağusa polisinin, yangının neden ve nasıl çıktığı ile ilgili henüz kesin bir tespit yapamadığı öğrenildi.


Anadolu Hayat’ın acentesi olan Yetkin Sigorta’nın sahibi Kemal Devecioğlu, olay sırasında yanan işyerinden yaklaşık 400 metre uzaklıkta bulunan diğer işyerinde bulunduğunu anlattı.


Önce bir koku duyduğunu anlatan Kemal Devecioğlu, dışarıda yükselen dumanlar gördüğünü ve kokunun yanık kablo kokusu olduğunu dile getirdi.


Koşarak dükkâna gittiğini ifade eden Devecioğlu, komşularının kendisine endişe etmemesini, yananın kendi dükkanı olmadığını, makinist dükkanı olduğunu söylediklerini dile getirdi.


Kemal Devecioğlu, işyerine vardığında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadığını açıkladı ve içeriye girdiğini ışıkları yaktığını bildirdi.


Işıkları yaktıktan sonra önemli olduğuna inandığı 20 adet dosyasını ve içerisinde tüm kayıtlarının bulunduğu bilgisayar serverini aldığını, otomatiği kapatarak da dışarıya çıktığını söyledi.


İtfaiyenin gelmesi ile birlikte alevlerin tavandan kendi işyerine sıçradığını anlatan Devecioğlu, aniden tüm alevlerin dükkânını sarmasını endişe içinde izlediğini ifade etti.


Dükkânı içerisindeki tüm eşyaların yanarak veya ıslanarak kullanılmaz hale geldiğini dile getiren talihsiz iş adamı, yaklaşık 250-300 bin TL arasında hasarı olduğunu kaydetti.


İtfaiye ve polise teşekkürlerini de bildiren Kemal Devecioğlu, itfaiyenin elinden geleni yaptığını ancak teçhizatlarının yetersiz olduğunu dile getirdi.


Hasarının kendisinin acentesi olduğu sigorta şirketi tarafından karşılanacağını kaydeden Devecioğlu, müşterilerini mağdur etmemek için faaliyetlerine Naim Efendi Yolu üzerinde kiraladıkları işyerinde devam edeceklerini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık