Ana Sayfa Dünya Nergis fiyatları çok yüksek

Nergis fiyatları çok yüksek

Nergisin koruma altına alınan bir bitki olduğu ve nergis toplanmasıyla satışının bir suç olduğu vurgulandı.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2018 Pazar 19:27
Nergis fiyatları çok yüksek

“NERGİS TOPLANMASI VE SATIŞI SUÇ, CEZASI ASGARİ ÜCRETİN İKİ KATI…” BİYOLOGLAR DERNEĞİ VE ÇEVRE KORUMA DAİRESİ NERGİSLERİ KORUMAYA YÖNELİK ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

Nergisin koruma altına alınan bir bitki olduğu ve nergis toplanmasıyla satışının bir suç olduğu vurgulandı.

Biyologlar Derneği ve Çevre Koruma Dairesi yetkilileri, nergis satışının bir suç olduğunun altını çizmek ve satışı önlemek amacıyla yarın bir etkinlik düzenleyecek. Saat 15:00’ten itibaren Gönyeli Belediye Bulvarı sonundaki trafik ışıklarının olduğu çemberde uyarıcı tabelalar yerleştirilecek ve  nergisleri korumaya yönelik broşürler dağıtılacak.

Biyologlar Derneği Medya Sekreteri Hasan Sarpten tarafından yapılan yazılı açıklamada, Çevre Yasası’nın amir hükümleri doğrultusunda hazırlanan ‘‘Flora ve Fauna’nın Korunması Emirnamesi’’ ile çok sayıda bitki ve hayvan türünün koruma altına alındığını belirtti ve bu bitkilerin başında yılın tam da bu zamanlarında çiçeklenme mevsimini yaşayan ve beyaz çiçekleri ile Kıbrıs’ta bir kültür haline dönüşen ‘‘nergisler’in bulunduğunu kaydetti.

Sarpten, Çevre Yasası uyarınca bu bitkilerin toplanması ve satışının cezasının  asgari ücretin iki katı olduğunu da ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 21 Şubat Dünya Rehberler Günü mesajı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık