Ana Sayfa Gündem Neriman Cahit'in "Yarı Yanık Notlardan..." isimli kitabı yayımlandı

Neriman Cahit'in "Yarı Yanık Notlardan..." isimli kitabı yayımlandı

Neriman Cahit’in öğretmen, sendikacı ve şair Adnan Sadık Bozkırlı’nın yazı ve şiirlerinden derlediği “Yarı Yanık Notlardan - Öğretmen Adnan Sadık Bozkırlı” isimli kitabın tanıtımı Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Lokali’nde yapıldı

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:29
Neriman Cahit'in

Neriman Cahit’in öğretmen, sendikacı ve şair Adnan Sadık Bozkırlı’nın yazı ve şiirlerinden derlediği “Yarı Yanık Notlardan - Öğretmen Adnan Sadık Bozkırlı” isimli kitabın tanıtımı Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Lokali’nde yapıldı.

 

Etkinlik KTÖS Yürütme Kurulu Üyesi Besim Baysal’ın Adnan Bozkırlı’nın şiirlerinden birini okumasıyla başladı. Bunu KTÖS’ün 40. yıl belgeselinin demo sunumu izledi. Sunumun ardından Sendika Başkanı Güven Varoğlu ve Genel Sekreter Şener Elcil birer konuşma yaptı.

 

VAROĞLU


KTÖS Başkanı Güven Varoğlu konuşmasında, sendikanın kurucularından, öğretmen ve şair Bozkırlı’nın kitabının derlenerek basılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Etkinliğin bir diğer amacının KTÖS’ün kuruluşunda katkısı bulunanları aynı çatı altında yeniden bir araya getirmek olduğunu ifade eden Varoğlu, anıların paylaşılacağı geceye katılamayan veya yaşamını yitiren tüm öğretmenler önünde saygıyla eğildiğini ifade etti.

 

ELCİL


KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise, Arif Hasan Tahsin’in de gecede olmasını arzuladıklarını fakat "gelemediğini" söyleyerek konuşmasına başladı.

 

Yıllar önce Kuğulu Park’ta toplanan gençlerin; “sendikacılığın” adının anılmasının dahi yasak olduğu dönemlerde sendikanın temellerini attığını ve bugün KTÖS’ün Kıbrıslı Türklerin geleceğinde önemli rol oynayacak bir sendika haline geldiğini anlatan Elcil, KTÖS amblemi üzerinde yer alan meşalenin yandığını ve yanmaya devam edeceğini söyledi.

 

Dik durmayı, mücadele etmeyi ve kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendikleri kişilerden “sendikanın doğru yolda olup olmadığının” değerlendirmesini de isteyen Elcil, "toplumun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bir dönemde verilecek her görev ve misyonu yerine getirmeye hazır olunduğunu" bildirdi.

 

ARİF HASAN TAHSİN’İN ÖLÜMÜ ÜZÜNTÜ YARATTI


Bu arada Kıbrıs siyasi ve sendikal yaşamının önemli isimlerinden Kurucu Meclis üyesi Arif Hasan Tahsin’in vefat haberinin salonda anons edilmesiyle üzüntü yaşandı. Duyurunun ardından Arif Hasan Tahsin için 1 dakikalık saygı duşunda bulunuldu.

 

Ardından Arif Hasan Tahsin’le anısı olan kişiler söz alarak anılarını dinleyicilerle paylaştı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık