Ana Sayfa Siyaset Nikos Anastasiadis: Çıkmaz devam ederse taksim olur

Nikos Anastasiadis: Çıkmaz devam ederse taksim olur

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı ve anamuhalefet DİSİ Genel Başkanı Nikos Anastasiadis Kıbrıs sorunundaki bugünkü çıkmazın devam etmesi durumunda Kıbrıs’ın taksim olacağını ve işgal bölgelerinin tam olarak Türkleşeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 18:27
Nikos Anastasiadis: Çıkmaz devam ederse taksim olur

 

Limasol’da düzenlenen siyasi bir etkinlikte konuşan Anastasiadis, Kıbrıs sorununun, gündeminin en üst noktalarında olduğunu da ifade etti. Kıbrıs sorununda ilerleme sağlanamamasının temelde Türk uzlaşmazlığından kaynaklandığını ancak bunun Kıbrısrum tarafının bütünsel stratejiye sahip olmamasının gerekçesi de olamayacağına vurgu yaptı.

 

Kıbrıs sorununda DİKO ile birlikte planladığı eksenler temelinde yeni bir politika uygulayacağı, bu politikadan mutlak bir sapma yapmayacağı taahhüdünde de bulunan Anastasiadis Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda sorumsuzca olarak nitelediği geçmişteki Kıbrısrum tarafının üstlendiği yükümlülükleri geri alacağını duyurdu.

 

Bu arada Hükümete de sorunu tek yanlı olarak ele almak ve halkın kabul edemeyeceği önerilerde bulunarak kendi kendisini tuzağa düşürmekle eleştirdi. Anastasiadis, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki rakibi Yorgos Lillikas’ı da ulusal zenginlikleri ve Kıbrıs’ın egemenliğini satışa çıkarmakla eleştirdi.

 

cybc

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HP, PAŞAKÖY VE VADİLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık